Предмет: Право, автор: bandie

Під час руху легкового автомобіля по шосе через те, що дорога була вкрита
льодом, при повороті транспортного засобу відбулося зіткнення з вантажівкою.
Шкоди було завдано обом автомобілям. Оскільки власник вантажівки правил
дорожнього руху не порушував, а легковий автомобіль виїхав на зустрічну смугу
руху, то перший поставив вимогу перед другим про відшкодування шкоди, адже за
Цивільним кодексом шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки,
відшкодовується незалежно від наявності вини з боку заподіювача. Власник
легкового автомобіля проти цього заперечував, бо вважав , що шкода була ним
завдана внаслідок непереборної сили. Вирішіть спір. ?

Ответы

Автор ответа: AdelinaSa
0

Ответ:

Объяснение:

Згідно з Цивільним кодексом, якщо під час виникнення шкоди діяли джерела підвищеної небезпеки, то вони несуть відповідальність за завдану шкоду, незалежно від наявності вини. У даному випадку, вантажівка є джерелом підвищеної небезпеки, тому її власник повинен нести відповідальність за завдану шкоду.

Непереборна сила є основою для звільнення від відповідальності тільки у тому випадку, якщо вона є повною, непереборною та передбачуваною. В даному випадку, власник легкового автомобіля не може довести, що непереборна сила повністю та передбачуваною завдала шкоду, тому її не можна використовувати як виправдання.

Отже, власник легкового автомобіля повинен відшкодувати завдану внаслідок зіткнення шкоду власнику вантажівки.

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: k54154202
Предмет: Русский язык, автор: Аноним
Прочитайте текст.

1) Шафран отлично известен каждой хозяйке как прекрасная приправа. 2) В продаже эта пряность появляется в виде ярко-желтых волокон. 3) В диком виде нигде не произрастает, но возделывают эту культуру во многих странах: в Испании, Греции, на юге Франции, в Италии, Португалии, Турции, Иране, Индии, Пакистане, Китае и Японии. 4) Весной вырастают листья шафрана, летом они засыхают, а между ними вытягивается стебель, на котором развивается цветочная почка. 5) Когда цветы распускаются, их срезают. 6) А потом собирают и сушат продукт, который мы называем шафраном. 7) Для того чтобы насобирать килограмм ценной пряности, надо обработать около ста пятидесяти тысяч цветков. 8) Шафран обладает чарующим сильным ароматом, способным украсить любое блюдо или выпечку и придать им яркий жёлтый цвет.

Из предложений 7-8 выпишите слово, в котором правописание суффикса определяется правилом: «Две буквы Н пишется в прилагательных, образованных с помощью суффикса -Н- от существительных с основой на -Н-»