Предмет: Физика,
автор: daskalmarana
1. Взначити густину амоніаку, якщо його температура 27*С і тиск 209 кПа. 2. Який об'єм займає газ, що має 82*С, якщо за температури 32*С він мав об'єм 6 л? Потрібне дано і розв'язання
Ответы
Автор ответа:
0
Дано:
Температура амоніаку (T) = 27°C = 300K
Тиск амоніаку (P) = 209 кПа
Об'єм газу (V1) за температури 1 = 32°C = 305K
Температура газу (T1) = 82°C = 355K
Об'єм газу (V2) за температури 2 = ?
Розв'язання:
Для розв'язання задачі про густину, використовуємо формулу:
ρ = P / (R * T), де
ρ - густина газу
P - тиск газу
R - універсальна газова стала (R = 8.314 м^3·кПа/моль·К)
T - температура газу
Підставляємо дані у формулу:
ρ = 209 кПа / (8.314 м^3·кПа/моль·К * 300K) ≈ 0.087 кг/м^3
Відповідь: густина амоніаку при температурі 27°C та тиску 209 кПа становить близько 0.087 кг/м^3.
Для розв'язання задачі про об'єм, використовуємо закон Бойля-Маріотта:
P1 * V1 = P2 * V2, де
P1 - тиск газу за умов 1
V1 - об'єм газу за умов 1
P2 - тиск газу за умов 2
V2 - об'єм газу за умов 2
Підставляємо дані у формулу:
209 кПа * 6 л = P2 * V2 * (305K / 355K)
V2 = (209 кПа * 6 л * 355K) / (305K * 101.3 кПа) ≈ 14.2 л
Відповідь: об'єм газу за температури 82°C становить близько 14.2 л.
Температура амоніаку (T) = 27°C = 300K
Тиск амоніаку (P) = 209 кПа
Об'єм газу (V1) за температури 1 = 32°C = 305K
Температура газу (T1) = 82°C = 355K
Об'єм газу (V2) за температури 2 = ?
Розв'язання:
Для розв'язання задачі про густину, використовуємо формулу:
ρ = P / (R * T), де
ρ - густина газу
P - тиск газу
R - універсальна газова стала (R = 8.314 м^3·кПа/моль·К)
T - температура газу
Підставляємо дані у формулу:
ρ = 209 кПа / (8.314 м^3·кПа/моль·К * 300K) ≈ 0.087 кг/м^3
Відповідь: густина амоніаку при температурі 27°C та тиску 209 кПа становить близько 0.087 кг/м^3.
Для розв'язання задачі про об'єм, використовуємо закон Бойля-Маріотта:
P1 * V1 = P2 * V2, де
P1 - тиск газу за умов 1
V1 - об'єм газу за умов 1
P2 - тиск газу за умов 2
V2 - об'єм газу за умов 2
Підставляємо дані у формулу:
209 кПа * 6 л = P2 * V2 * (305K / 355K)
V2 = (209 кПа * 6 л * 355K) / (305K * 101.3 кПа) ≈ 14.2 л
Відповідь: об'єм газу за температури 82°C становить близько 14.2 л.
Похожие вопросы
Предмет: Українська мова,
автор: karina00281
Предмет: Химия,
автор: a2035578
Предмет: Русский язык,
автор: Derloks
Предмет: Биология,
автор: Аноним
Предмет: История,
автор: Pasagg