Предмет: Физика, автор: timurkrecu08

Запиши приклади розв'язування задач до робочого зошита
Виконай розв'язування задач
Задача №1
Сталеву заготовку масою 2 кг нагріли на 500 °С. Яка кількість теплоти для цього була потрібна?
Задача №2
Чому дорівнює питома теплоємність цегли масою 3 кг, якщо при її охолодженні на 50 °С виділилося 135 кДж теплоти?
Задача №3
У процесі загартування в масло опустили розпечену сталеву деталь, при цьому внутрішня енергія деталі зменшилася на 100 кДж. Яка кількість теплоти отримало масло? срочно! надо на завтро до утра

Ответы

Автор ответа: Animazar
1

Відповідь:

Задача №1

Щоб знайти кількість теплоти, яка була потрібна для нагрівання сталевої заготовки масою 2 кг на 500 °C, можна скористатися формулою:

Q=mcΔT

Q - кількість теплоти

m - маса речовини,

c - питома теплоємність матеріалу,

ΔT - зміна температури.

Питома теплоємність cc для сталі становить приблизно 0,45 кДж/(кг·°C). Переведемо температурну зміну в одиниці Сельсія до кельвінів (температура в К = температура в °C + 273,15).

Q=2 кг⋅0,45 кДж/(кг\cdotp°C)⋅(500 °C+273,15) K.Q=2 кг⋅0,45 кДж/(кг\cdotp°C)⋅(500 °C+273,15) K.

Обчислимо це:

Q=2 кг⋅0,45 кДж/(кг\cdotp°C)⋅773,15 K≈693,435 кДж.Q=2 кг⋅0,45 кДж/(кг\cdotp°C)⋅773,15 K≈693,435 кДж.

Отже, кількість теплоти, яка була потрібна для нагрівання сталевої заготовки масою 2 кг на 500 °C, приблизно дорівнює 693,435 кіло джоулів (кДж).

Задача №2

Питома теплоємність (c) може бути знайдена за допомогою формули:

Q = mcΔT

Q - кількість теплоти,

m - маса речовини,

c - питома теплоємність матеріалу,

ΔT - зміна температури.

Ми можемо переписати цю формулу, щоб знайти питому теплоємність:

c = Qm ⋅ ΔT

Підставимо дані:

c = 135 кДж (3 кг⋅50 °C)

Обчислимо це:

c = 135 кДж  /  150 кг\cdotp°C = 0,9 кДж/ (кг\cdotp°C)

Отже, питома теплоємність цегли становить 0,9 кДж/(кг·°C)

Задача №3

Закон збереження енергії стверджує, що зміна внутрішньої енергії системи дорівнює сумі теплоти, яка надходить до системи і виконує роботу над системою. У цьому випадку зміна внутрішньої енергії дорівнює виділеній теплоті, оскільки не вказано про виконану роботу.

ΔU = Q

ΔU - зміна внутрішньої енергії,

Q - кількість теплоти.

Таким чином, в даному випадку Q = −100 кДжQ = −100 кДж, оскільки внутрішня енергія зменшилася.

Отже, масло отримало 100 кДж теплоти під час опускання розпеченої сталевої деталі в процесі загартування. Знак "мінус" вказує на те, що теплота передана з системи (сталева деталь) до оточуючого середовища (масла).


timurkrecu08: спасибо
Похожие вопросы
Предмет: Химия, автор: igorevnav898