Написати твір за цитатою поезії Т.Шевченка "Та не однаково мені, як Україну злії люди прислять....".
Ответы
Ця цитата належить поезії “Мені однаково, чи буду” з циклу “В казематі”. Ця поезія була написана у 1847 році, коли поет перебував у в’язниці в Петербурзі за участь у Кирило-Мефодіївському товаристві. Вона відображає роздуми автора про свою долю, долю України та її народу, який страждає від гніту та насильства. Шевченко висловлює свою незламну віру в майбутнє визволення та щастя своєї Батьківщини, а також свою готовність жертвувати собою за неї.Ця цитата належить поезії “Мені однаково, чи буду” з циклу “В казематі”. Жанр та стиль поезії. Це філософська лірика, написана вільним віршем, з використанням ритму, рими, алітерації, антитез, гіпербол, епітетів, порівнянь, метафор, алегорій, символів тощо. Поет використовує засоби художньої виразності, щоб передати свої емоції, думки, болісні почуття, а також свою гордість, непокору, патріотизм.
Мотиви та образи поезії. Основними мотивами поезії є мотиви долі, свободи, Батьківщини, народу, мови, віри, любові, смерті, поета. Поет використовує різні образи, щоб ілюструвати ці мотиви, наприклад, образи неба, зорі, сонця, моря, вітру, квітів, птахів, звірів, людей, Бога, ангелів, диявола, хреста, гроба, меча, кайданів, каземату, палацу, хати, села, міста, України, Росії, Польщі, Туреччини тощо. Поет також використовує свій власний образ, який відображає його особистість, стан, настрій, погляди, переживання, сподівання, мрії.
Цитата та її значення. Цитата, яку ви обрали, є частиною одного з найважливіших розділів поезії, де поет звертається до своєї Батьківщини, України, яку він любить і за яку готовий віддати своє життя. Він каже, що йому не однаково, як Україну злії люди прислять, тобто поневолять, знищать, розкрадуть, заборонять її мову, культуру, історію, традиції. Він каже, що йому не однаково, як Україну злії люди прислять, тобто поневолять, знищать, розкрадуть, заборонять її мову, культуру, історію, традиції. Він висловлює свою обурення, протест, сум, співчуття, захист, підтримку, заклик до боротьби за свободу та незалежність своєї рідної землі. Він також показує свою відданість, вірність, любов, гордість, надію, віру в Україну, яка для нього є найкращою, наймилішою, найсвятішою, найкрасивішою, наймудрішою, найсильнішою в світі. Він називає її своєю матір’ю, сестрою, дружиною, дівою, зорею, сонцем, морем, вітром, квітом, пташкою, звіркою, ангелом, Богом. Він також пророкує, що Україна колись зійде з колін, засяє, заспіває, зарегоче, затанцює, забуде про свої страждання, знайде своє щастя, свою славу, свою волю.