Предмет: Химия, автор: ayanat4

0,1 М 400 мл HCl ерітіндісін әзірлеу үшін неше грамм зат қажет? 3. 0,05 М 1 л HNO3 әзірлеу үшін неше грамм зат керек? 4. Массасы 28,4 г натрий сульфатынан 0,2 молярлы қанша (л) ерітінді әзірлеуге болады? 5. 28 г KOH-тан 0,5М қанша ерітінді әзірлеуге болады? 6. Көлемі 250 мл ерітіндіде массасы 1 г натрий гидроксиді бар. Осы ерітіндінің молярлық концентрациясын анықта. 7. 0,5 л ерітіндісіндегі NaCl массасы 5,85 г. Ерітіндінің молярлық концентрациясын анықта. 8. 320 г мыс (II) сульфаты натрий гидроксидінің жетерліктей мөлшерімен әрекеттескенде түзілген мыс(II) гидроксидінің шығымы-80% болса,түзілген тұнбаның массасы? 9. Массасы 10 кг натрий гидроксиді кремний оксидімен әрекеттескенде 11,2 кг натрий силикаты алынды. Натрий силикатының теориялық мүмкіндікпен салыстырғандағы шығымы? 10. 15 г мыс пен мырыш құймасын күкірт қышқылының ерітіндісімен өңдегенде 2,2 л (қ.ж.) сутек алынды. Осы құймадығы мыстың массалық үлесі?

Ответы

Автор ответа: solovevaksenia043
1

Ответ:

1. 0,1 М HCl ерітіндісін әзірлеу үшін неше грамм зат қажет?

HCl массасы: 36.46 г/моль

M = 0,1 М болса, 1 литрінің молдық саны 0,1 моль.

Сіз 400 мл (0,4 л) ерітінді іздейсіз.

0,4 л HCl молдық саны: 0,1 моль/л * 0,4 л = 0,04 моль

Масса = мольдық сан * мольдық массасы = 0,04 моль * 36.46 г/моль = 1.46 г.

2. 0,05 М HNO3 әзірлеу үшін неше грамм зат керек?

HNO3 массасы: 63.01 г/моль

M = 0,05 М болса, 1 литрінің молдық саны 0,05 моль.

Сіз 1 л ерітінді іздейсіз.

1 л HNO3 молдық саны: 0,05 моль

Масса = мольдық сан * мольдық массасы = 0,05 моль * 63.01 г/моль = 3.15 г.

3. Массасы 28,4 г натрий сульфатынан 0,2 молярлы қанша (л) ерітінді әзірлеуге болады?

Натрий сульфаттың молдық саны: 28,4 г / 142.04 г/моль = 0,2 моль.

0,2 моль натрий сульфатты әзірлегенде керек ерітінді массасы: 0,2 моль * 40 г/моль = 8 г.

Ерітінді массасы бойынша суды екі жарты (л) қажет болады.

4. 28 г KOH-тан 0,5М қанша ерітінді әзірлеуге болады?

KOH массасы: 56.11 г/моль

M = 0,5 М болса, 1 литрінің молдық саны 0,5 моль.

Сіз 28 г KOH-ты іздейсіз.

28 г KOH молдық саны: 28 г / 56.11 г/моль = 0,5 моль.

Масса = мольдық сан * мольдық массасы = 0,5 моль * 56.11 г/моль = 28.055 г.

5. Көлемі 250 мл ерітіндіде массасы 1 г натрий гидроксиді бар. Осы ерітіндінің молярлық концентрациясын анықта.

M = (Мольдық сан / Томындық сан) * 1000

M = (1 г / 40 г/моль) / (250 мл / 1000 мл/л) = 10 М

6. 0,5 л ерітіндісіндегі NaCl массасы 5,85 г. Ерітіндінің молярлық концентрациясын анықта.

M = (Мольдық сан / Томындық сан) * 1000

M = (5.85 г / 58.44 г/моль) / (0.5 л / 1 л/л) = 20 М

7. 320 г мыс (II) сульфаты натрий гидроксидінің жетерліктей мөлшерімен әрекеттескенде түзілген мыс(II) гидроксидінің шығымы-80% болса,түзілген тұнбаның массасы?

Мыс (II) сульфаттың молдық саны: 320 г / 152.0 г/моль = 2.11 моль.

Түзілген мыс (II) гидроксидінің молдық саны: 2.11 моль * 0.8 = 1.688 моль (80% шығым).

Масса = мольдық сан * мольдық массасы = 1.688 моль * 74.09 г/моль = 125 г.

8. Массасы 10 кг натрий гидроксиді кремний оксидімен әрекеттескенде 11,2 кг натрий силикаты алынды. Натрий силикатының теориялық мүмкіндікпен салыстырғандағы шығымы?

Натрий гидроксидінің молдық саны: 10 кг / 40.0 г/моль = 250 моль.

Сонымен әрекетке е

Похожие вопросы
Предмет: Химия, автор: bakbolmanap3