Предмет: Химия, автор: oguoters

Яку масу алюмінію необхідно розчинити у хлоридній кислоті для одержання 336 мл водню?

Ответы

Автор ответа: darynalukina
0

Ответ:

Для розчинення алюмінію (Al) у хлоридній кислоті (HCl) та одержання водню (H2), спершу розглянемо хімічну реакцію:

2Al + 6HCl -> 2AlCl3 + 3H2

З цієї реакції видно, що 2 молекули алюмінію реагують з 6 молекулами хлоридної кислоти, щоб утворити 3 молекули водню. Отже, маса алюмінію повинна бути відносно 3 рази більшою, ніж маса водню.

Для розрахунку маси алюмінію визначимо масу водню, використовуючи його об'єм і щільність (при нормальних умовах - 0.0899 г/л):

Маса водню = об'єм водню (в літрах) x щільність водню

Маса водню = 336 мл (або 0.336 л) x 0.0899 г/л = приблизно 0.0302 г

Тепер, враховуючи співвідношення 3 молекул водню до 2 молекул алюмінію, маса алюмінію буде приблизно:

Маса алюмінію = 2/3 x маса водню = 2/3 x 0.0302 г ≈ 0.0201 г

Отже, потрібно розчинити близько 0.0201 г алюмінію у хлоридній кислоті для одержання 336 мл водню.

Автор ответа: winplay040
1

Ответ:

Пишемо реакцію

2Al + 6HCl = 2AlCl3 + 3H2

Рахуємо кількість речовини водню n = V/Vm = 11.2/22.4 = 0.5 моль

За рівнянням реакції алюмінію в нас в 1.5 раза менше ніж водню, тобто 0.5/1.5 = 0.33 моль

Рахуємо масу алюмінію m = n*M = 0.33*27 = 8.91 грам

Пишем реакцію горіння алюмінію

4Al + 3O2 = 2Al2O3

По рівнянню бачимо, що кисню в 1.33 рази менше ніж алюмінію, тобто 0.33/1.33 = 0.248 моль

Рахуємо об’єм кисню V = n*Vm = 0.248*22.4 = 5.56 літра


oguoters: я тільки не зрозуміла, питання було скільки потрібно алюмінію
Похожие вопросы