Предмет: Українська мова, автор: dubrovica999

скласти твір дав слово виконай його​

Ответы

Автор ответа: skachanova
1
Що значить для нас слово? Про нього багато писали ще в епоху античності, про нього складали легенди, повчання, романи. У всі епохи мислителі намагалися показати суспільству, наскільки сильною зброєю може бути слово. Не дарма радянський поет Вадим Шефнер колись написав вірш: «Словом можна вбити, словом можна врятувати, словом можна полки за собою повести».

На жаль, величезна кількість людей сьогодні знецінили чи не найважливішу річ – своє слово. Вони розповідають тисячі неправдивих історій, дають уявні обіцянки, клянуться в тому, чого ніколи не зроблять насправді, і вважають, що в цьому немає нічого значущого. Через це, деякі зовсім перестали вірити словам, вважаючи, що необхідно відштовхуватися виключно від вчинків, скоєних людиною, а все інше – порожній звук, який може бути сказано без будь-якого сенсу.


Особисто я дотримуюся думки, що кожне сказане слово – значимо. Не слід давати порожніх обіцянок, якщо точно знаєш, що ніколи не зробиш те, в чому щиро запевняєш людини. Це важливо, тому що про кожну людину в суспільстві складається певна думка. Безумовно, частково воно завжди буде суб’єктивним, оскільки знайдуться люди, яким Ви зовсім не сподобаєтеся або, які, навпаки, захочуть зробити Вас найкращим другом на все життя.

Проте, навряд чи є така людина, хто мріє здобути славу брехуном, щоб йому ніколи, і ніхто не довіряв. Сказане такими людьми, ні те, що не розцінюється серйозно, а зовсім сприймається не більше ніж черговий жарт.


Важливо розуміти, що якщо ти даєш слово людині, то зобов’язаний стримати його, чого б тобі це не коштувало. Якщо ж не впевнений, що зумієш втілити в життя те, про що так красномовно розповідаєш співрозмовнику, то краще просто нічого не обіцяти. Досить один єдиний раз не дотримати даного слова і тебе назавжди вважатимуть брехуном, слово якого нічого не варто.
Похожие вопросы