Предмет: Химия,
автор: mtokyokken
Обчисліть масу нітратної кислоти, необхідну для нейтралізації розчину, що містить магній гідроксид масою 120 г.
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
Объяснение:
Mg(OH)2 + 2HNO3 → Mg(NO3)2 + 2H2O
Молярна маса Mg(OH)2 = 58.33 г/моль
Кількість молей Mg(OH)2 = маса / молярна маса = 120 г / 58.33 г/моль = 2.06 моль
За рівнянням реакції, для нейтралізації одного моля Mg(OH)2 необхідно 2 моля HNO3.
Тому, для нейтралізації 2.06 моль Mg(OH)2 необхідно 2.06 x 2 = 4.12 моля HNO3.
Молярна маса HNO3 = 63.01 г/моль
Маса HNO3, яка потрібна для нейтралізації, дорівнює:
маса = молярна маса x кількість молей = 63.01 г/моль x 4.12 моль = 259.7 г
Отже, маса нітратної кислоти, необхідна для нейтралізації розчину, що містить магній гідроксид масою 120 г, дорівнює 259.7 г.
Похожие вопросы
Предмет: Биология,
автор: vanyachiribay
Предмет: Алгебра,
автор: SamoBra
Предмет: Геометрия,
автор: anzeladubinina17
Предмет: История,
автор: terasnova
Предмет: Математика,
автор: lUkOvI4ka