Предмет: Физика,
автор: simbaaaa81
Проводники сопротивлениями 3 и 15 Ом соединены параллельно и включены в цепь с напряжением 45 В. Определите силу тока в каждом проводнике и в общей цепи.
Ответы
Автор ответа:
1
Це задача на закон Ома для повного кола. Спочатку необхідно обчислити загальний опір паралельного з’єднання провідників. Загальний опір R паралельного з’єднання n провідників з опорами R1, R2, …, Rn обчислюється за формулою:
1/R = 1/R1 + 1/R2 + … + 1/Rn.
У даному випадку загальний опір паралельного з’єднання двох провідників дорівнює:
1/R = 1/3 Ом + 1/15 Ом = 6/15 Ом.
Отже, R = 15/6 Ом = 2,5 Ом.
Знаючи загальний опір та напругу в цепи, можна обчислити силу тока в общей цепи:
I = U/R = 45 В / 2,5 Ом = 18 А.
Сила тока в кожному з провідників дорівнює:
I1 = U/R1 = 45 В / 3 Ом = 15 А;
I2 = U/R2 = 45 В / 15 Ом = 3 А.
Похожие вопросы
Предмет: Алгебра,
автор: katacagarova215
Предмет: Геометрия,
автор: kles2361
Предмет: Математика,
автор: galibavladik
Предмет: Геометрия,
автор: aldragn29
Предмет: Қазақ тiлi,
автор: tehnodom222