Предмет: Право, автор: dimych2106

5 січня Денис та Марина подали до РАЦСу заяву про реєстрацію шлюбу. 4 лютого за два дні до весілля, Денис повідомив Марину, що передумав одружуватися. За домовленістю між батьками приготування до весілля повністю брали на себе батьки нареченої. На них же покладався обов'язок оплатити прокат весільного одягу Марини. За прокат одягу було заплачено 150 грн. передоплатою, а на весілля витрачено 5 тис. грн., з них вдалося зберегти від збитків 4 тис. (частина харчів зіпсувалася, а завдаток залишився у музикантів). У зв'язку з цим Марина вважала, що вона має право притягнути Дениса до цивільної відповідальності у зв'язку з витратами на весілля, до сімейної відповідальності у зв'язку з оплатою прокату весільного одягу і право на відшкодування моральної шкоди. Проаналізуйте ситуацію.

Ответы

Автор ответа: zenazaarna6
0
Мабуть так

Згідно зі статтею 214 Цивільного кодексу України, якщо один з наречених відмовився від укладення шлюбу, то інший наречений має право на відшкодування завданих йому збитків. У даному випадку, Марина має право на відшкодування витрат на прокат весільного одягу, а також на частину витрат на організацію весілля, яка не була повернена (4 тис. грн.). Однак, Марина не має права на відшкодування моральної шкоди, оскільки відмова від укладення шлюбу не є достатньою підставою для такого вимоги.

Щодо оплати прокату весільного одягу, то згідно з умовами домовленості, це був обов'язок батьків нареченої. Тому, Марина не має права притягувати до цивільної або сімейної відповідальності Дениса у зв'язку з цими витратами.

Отже, Марина має право на відшкодування витрат на прокат весільного одягу та частини витрат на організацію весілля, яка не була повернена. Вона не має права на відшкодування моральної шкоди та притягування Дениса до цивільної або сімейної відповідальності у зв'язку з оплатою прокату весільного одягу
Похожие вопросы
Предмет: Право, автор: elenatikhonovskaya98