Предмет: Химия, автор: yamchik

До розчину натрій карбонату масою 21,2 г із масовою часткою солі 0,1 додали розчин кальцій нітрату. Обчислити масу осаду, який утворився.​

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
2

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(Na2CO3) = 21,2г

w(Na2CO3) = 0,1

Знайти: m(CaCO3) - ?

Na2CO3 + Ca(NO3)2   → 2 NaNO3 + CаCО3↓

Знайдемо масу чистого натрій карбонату:

m(Na2CO3) = 21,2 * 0,1 = 2,12 (г)

Відносна молекулярна маса натрій карбонату дорівнює:

М(Na2CO3) = 23 * 2 + 12 + 16 * 3  = 106 г/моль

Знайдемо кількість Na2CO3

n(Na2CO3) = m(Na2CO3)/M(Na2CO3) = 2,12/106 = 0,02(моль)

З РХР бачимо, що

n(Na2CO3) = n( CaCO3) = 0,02(моль)

Відносна молекулярна маса карбонату кальція:

М(CaCO3) =40 + 12 + 16 * 3 = 100 г/моль

m(CaCO3) = n(CaCO3) * M(CaCO3) = 0,02 * 100 = 2 г

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: pmd228