Предмет: Другие предметы, автор: bilka330801

Запиши,як ти розумієш вираз.Українська мова - державна мова України

Ответы

Автор ответа: anya01
3

Умови для утвердження української мови виникли у зв'язку з проголошенням у 1991 р. державної незалежності України. У Конституції України, прийнятій 28 червня 1996 року, закріплено державність української мови, необхідність її функціонування в усіх сферах суспільного життя. Проте положення про державність української мови досі не реалізоване. Лише як декларація звучить зафіксоване у статті 10 Конституції твердження, що "держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України". Навіть у Верховній Раді, найвищому законодавчому органі нашої держави, дуже часто звучить не державна, а російська мова. Це ж спостерігається і в інших гілках влади — виконавчій, судовій, у засобах масової інформації.

Мусимо пам'ятати, що становище мови в державі визначається не стільки законодавчими документами, скільки волею її громадян. Від нас, українців, від нашої національної свідомості залежить, щоби вона стала засобом спілкування між усіма її громадянами. Для цього кожен із нас має знати її, любити і берегти, дотримуватися її норм і правил.

Автор ответа: andre740
4

Українська мова була ще до того, як українські князі (починаючи від Аскольда та Діра) почали об’єднувати руські землі. Ще в 448 році візантійський мандрівник та історик Пріск Палійський записав у таборі гунів три слова: мед, страва, квас.

 

Рідною мовою належить уважати мову своєї нації, мову предків, яка пов'язує людину з її народом, з поперед – німи поколіннями, їх духовними надбаннями.

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: Максим2005Андрюшен
Предмет: Русский язык, автор: frost54321
прочитай текст и выполни задания 6-15 запиши ответы 4 класс 1 вариант В П Р (1)В мире существует много необычных,удивительных памятников (2)Ести они и в России, например памятник букве "ё" в Ульяновске. (3) Раньше этот город назывался Симбирском, в нём родился известный русский писатель Николай Михаёлович Карамзин, который придумал букву "ё". (4) Он предложил поставить над буквой "е" две точки. (5) До изобретения буквы "ё" писали или "ио" или просто "е". (6) В Псковой области, неподалёку от усадьбы Михайловское, где жил в ссылке Александр Сергеевич Пушкин, поставили памятник зайцу. (7) Монумента заяц удостоился за то ,что ...спас великого русского поэта. (8) Произошло это так. (9)Пушкин решил самовольно покинуть северную деревню и тайно приехать в столицу - Петербург, чтобы поведать друзей. (10) Он ехал на санях, и вдруг ему дорогу перебежал заяц. (11) это было плохой приметой. (12) Суеверный поэт сразу же вернулся домой (13) А в это время в Петербурге дворяне (и среди них друзья Пушкина) пытались поднять восстание против царя. (14) Не будь зайца, поэт наверняка присоединился бы к бунтовщикам и скорее всего погиб бы. (15) Псковичи считают, что заяц сохранил Пушкину жизнь, вот и отметили его заслуги памятником. (По Е.В. Широниной) 1 задание: что хотел сказать автор читателю? *Определи* *и* *запиши* основную мысль текста. Ответ? 2 задание: *Составь* *и* *запиши* план текста из трёх пунктов. В ответе ты можешь использовать сочетание слов или предложения. Ответ. 1., 2., 3.? 3 задание: задай по тексту вопрос,который поможет определить, насколько точно твои одноклассники поняли содержание. Запиши свой вопрос. ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!