Помогите пожалуйста, мне сегодня в 18:00 нужно сдать задание
1. Які моральні цінності сповідує ліричний герой верша Р. Кіплінга "Якщо..."?
2. Наведіть приклади антитези у поезії "Якщо...". Не менше 5 прикладів
3. Який сенс назви оповідання "Останній дюйм"?
4. Порівняйте образи Камаля та Полковничого сина
Ответы
1. У поезії "Якщо..." ліричний герой сповідує такі моральні цінності, як витримка, самовладання, мужність, чесність, терпимість, працьовитість, відповідальність та самоконтроль.
2. Приклади антитези у поезії "Якщо..." можуть бути:
- "Якщо ти можеш мрію мати, а не давати їй пріоритету";
- "Якщо ти можеш зустріти перемогу та поразку й обробити обидві зустрічі однаково";
- "Якщо ти можеш зустріти неправду, яку ти сказав, з посмішкою";
- "Якщо ти можеш бути зруйнованим, але зберегти свою віру";
- "Якщо ти можеш бути справжнім, коли всі навколо пропадають".
3. Назва оповідання "Останній дюйм" має сенс в тому, що воїн, який стоїть на останньому дюймі, віддає останню краплю своєї сили, відданості та відваги, щоб захистити свою землю та своїх товаришів.
4. Образи Камаля та Полковничого сина можна порівняти такими характеристиками:
- Камаль є сміливим та відважним воїном, який віддає своє життя заради своїх товаришів та своєї країни. Він є символом мужності та самопожертви.
- Полковничий син, натомість, є незрілим та боязким. Він не вміє взяти на себе відповідальність та не має справжньої відваги. Він є символом слабкості та недостатньої відданості.
Сподіваюся, це допоможе вам з виконанням завдання. Успіхів!
Ліричний герой верша Р. Кіплінга “Якщо…” сповідує моральні цінності справжньої людини, яка повинна залишатися собою у різних життєвих випробуваннях, зберігати вірність моральним принципам, боротися “до останнього дюйма”, робити добрі справи, не хизуючись цим, не прагнути стати як всі, а йти своїм шляхом у житті
2.Антитеза - це художній засіб, який полягає у протиставленні протилежних понять, явищ, образів. У поезії “Якщо…” використано багато антитез, наприклад:“успіх” — “поразка”“загубили” — “відродив”“оплески” — “каміння”“вистоїш” — “упали духом”“юрба” — “король”
3.Сенс назви оповідання “Останній дюйм” полягає у тому, що головні герої - батько і син - опиняються в екстремальній ситуації, яка вимагає від них максимальних зусиль, сміливості, безстрашності, волі до життя. “Останній дюйм” означає межу можливостей людини, прагнення вирватися з егоїстичності і самотності, бажання перемогти і залишитись справжньою людиною
4.Образи Камаля та Полковничого сина у баладі “Про Схід і Захід” втілюють дві різні культури, менталітети, світогляди. Камаль уособлює східну емоційність, гарячкуватість, стихійну вдачу. Він викрадає коня Полковничого сина, але не вбиває його, коли має таку можливість. Полковничий син символізує західну раціональність, стриманість, дисципліну. Він ретельно розпитує товаришів про те, куди міг поїхати Камаль, і відправляється за ним. Обидва герої виявляють мужність, відвагу, честь, повагу один до одного. Вони знають, що вони не можуть бути друзями, але вони не стають ворогами