ДАЮ 100 БАЛІВ!!! Яка частина кількості теплоти, що виділиться при згорянні 2 м³ гасу, пішла на нагрівання води до кипіння, якщо початкова температура води була 20°С? Питома теплота згоряння гасу 4,6-10⁷Дж/кг, питома теплоємність води 4200Дж/к°C, Q гасу= 800кг/м.
Ответы
Ответ:
Для розрахунку відповіді використаємо формулу для обчислення виділеної теплоти:
Q = m * c * ΔT
де Q - теплота, m - маса, c - питома теплоємність, ΔT - зміна температури.
Розрахуємо спочатку масу води. Об'єм 2 м³ води має масу:
m_води = об'єм * щільність_води = 2 м³ * 1000 кг/м³ = 2000 кг
Тепер розрахуємо теплоту, яку виділиться при згорянні 800 кг газу:
Q_гасу = маса_гасу * питома_теплота = 800 кг * 4,6 * 10⁷ Дж/кг = 3,68 * 10¹⁰ Дж
Тепер, використовуючи відомі дані, розрахуємо зміну температури води:
Q_води = m_води * c_води * ΔT_води
ΔT_води = Q_гасу / (m_води * c_води)
= (3,68 * 10¹⁰ Дж) / (2000 кг * 4200 Дж/к°C)
≈ 43,8 °C
Отже, частина теплоти, що пішла на нагрівання води до кипіння, складає близько 43,8 °C зі всієї виділеної теплоти при згорянні гасу.
Ответ:
Объяснение:
V = 2 м³
p = 0,8 г/см³ = 800 кг/м³
q = 4,6 * 10⁷ Дж/кг
t₁ = 20°С
t₂ = 100°С
c = 4200Дж/кг °C
Найти: Q - ?
Обчислимо масу газу:
m = V * p = 2 * 800 = 1600 кг = 1,6 * 10⁻³ кг
Кількість теплоти, яка виділиться на згоряння газу:
Q₁ = qm = 4,6 * 10⁷ * 1,6 * 10⁻³ = 73600 * 10⁶ Дж
Кількість теплоти, яка виділиться при нагріванні води:
Q₂ = сm* (t₂ - t₁) = 4200 * 1,6 * 10⁻³ * (100 - 20) = 537,6 * 10⁶Дж
Q₂/Q₁ * 100% = 537,6 * 10⁶/ 73600 * 10⁶ * 100% = 0,73% така частина кількості теплоти, що виділиться при згорянні 2 м³ гасу, пішла на нагрівання води до кипіння