Предмет: Химия,
автор: ssaaasbrawl
СРОЧНО !!!! 100 Б ДАЮ ДАНО НАЙТИ РЕШЕНИЕ ОТВЕТ +ФОРМУЛКИ И Т.Д
Обчислити об’єм газу, який виділиться при взаємодії натрій сульфіту з розчином хлоридної
кислоти масою 94 г та масовою часткою кислоти 5% (н.у.).
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(р-нHCl) = 94 г
w(HCl) = 5% або 0,05
Найти: V(CO₂) - ?
Знайдемо масу хлоридної кислоти в розчині:
m(HCl) = m(р-нHCl) * w(HCl) = 94 * 0,05 = 4,7 г
Складемо ЗХР:
Na₂SO₃ + 2HCl = 2NaCl + SO₂↑ + H₂O
Обчислимо кількість речовини хлоридної кислоти:
n(HCl) = m(HCl)/М(HCl) = 4,7/36,5 = 0,128 моль
З РХР бачимо, що n(HCl) : n(CO₂) = 2 : 1, тобто
n(CO₂) = 1/2n(HCl) = 1/2 * 0,128 = 0,064 моль
V(CO₂) = n(CO₂) *Vm = 0,064 * 22,4 = 1,43 л
Похожие вопросы
Предмет: Українська мова,
автор: kOTofaNIKK
Предмет: Право,
автор: kolyan1antinarkoman
Предмет: Литература,
автор: grabinailona76
Предмет: Қазақ тiлi,
автор: Evgesha531
Предмет: Химия,
автор: stang28