Предмет: Химия, автор: maximbielov

У воді, об'ємом 0,3л розчинили 60г мідного купоросу CuSO4*5H2O. Обчисліть масову частку солі у розчині.

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
1

Ответ:

Объяснение:

Дано:

V(H2O) = 0,3 л

m(CuSO4* 5H2O) = 60г

Найти: w(CuSO4)-?

Обчислимо масу води:

m(H2O) = V(H2O) * р = 0,3 * 1000 = 300 г

Знайдемо масу нового розчину:

m(р-ну)= m(CuSO4 * 5H2O) + m(Н2О) = 60 + 300 = 360 г

w(CuSO4) = m(CuSO4)/m(р-ну) * 100% = 60/360 * 100% = 16,67%

Автор ответа: dobriakua
1

Дано:

V(H2O) = 0,3 л = 300 мл

m(CuSO4*5H2O) = 60 г

Знайти:

ω(CuSO4) - ?

Розв'язання:

1) m(H2O) = ρ * V = 1 * 300 = 300 г;

2) n(CuSO4*5H2O) = m / M = 60 / 250 = 0,24 моль;

3) n(CuSO4) = n(CuSO4*5H2O) = 0,24 моль;

4) m(CuSO4) = n * M = 0,24 * 160 = 38,4 г;

5) m р-ну(CuSO4) = m(H2O) + m(CuSO4*5H2O) = 300 + 60 = 360 г;

6) ω(CuSO4) = m * 100% / m р-ну = 38,4 * 100% / 360 = 10,67%.

Відповідь: Масова частка CuSO4 становить 10,67%.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: kolnyshenkoyehor
Предмет: История, автор: dalilaimoldin2013