Допоможіть будь ласка
Ответы
Ответ:
1) Розвиток господарства сприяв виникненню та відродженню міст в Х-ХІ ст. Причини розвитку міст:розвиток сільського господарства;розвиток сільського ремесла;пошук ремісниками ринків збуту своєї продукції;формування міст біля (замків, монастирів, бродів, мостів та ін.) Ремісники становили більшість населення міста
2) Середньовічні міста зазвичай були невеликими — 1–3 тис. мешканців. Обов'язковими елементами, завдяки яким населений пункт міг вважатися містом, були стіни, собор, ринкова площа. Також у містах могли розташовуватись укріплені палаци-фортеці феодалів, монастирі.
3) Комуна (громадська) — форма спільного життя людей, заснована на усуспільненні майна і праці всіх її членів. Комуна (міська) — самоврядне середньовічне місто, міська республіка.
4) Найважливіший результат боротьби міст із сеньйорами — звільнення більшості їхніх жителів від особистої залежності. Було встановлено також правило, відповідно до якого селянин, який втік до міста і прожив там «рік і один день», ставав вільним. Середньовічне прислів'я не дарма казала, що «міське повітря робить вільним».
5) Утворення цехів було зумовлене необхідністю захисту станових інтересів ремісників і регулювання виробництва та якості товарів.
6) Зростання вимог для отримання статусу майстра сприяло появі цілої соціальної групи «вічних підмайстрів» – ремісників, які не могли розраховувати на вико- нання всіх встановлених вимог.
7) Купцям треба було захищатися від нападок піратів і об'єднувати свої сили.
8) Одним з основних торговельних "перехресть" середньовіччя був Шёлянський шлях, що проходив через Азію та сполучав Схід і Захід. Тут торгували широким спектром товарів: шовком, приправами, коштовностями, металами, керамікою, тканинами та іншими цінностями. Другим прикладом є Ханський шлях в Європі, де торгували металами, солями, деревом та іншими товарами.
9) Вибач забув((
Объяснение: