Предмет: Физика, автор: 01liza11

Електрон влітає в магнітне поле, індукція якого 9•10 ^-3 Тл. Швидкість електрона 1,9•10 ^7 м/с і спрямована перпендикулярно до вектора магнітної індукції. Визначит радіус кола, по якому буде рухатися електрон, якщо його маса 9•10^-31 кг, а заряд

1,6·10^-19 Кл.

Ответы

Автор ответа: xyriken
0

Радіус кола, по якому рухається електрон в магнітному полі, може бути визначений за допомогою формули центростремлення. Ця формула виглядає наступним чином:

r=mvqB,r=qBmv​,

де:

   rr - радіус кола,

   mm - маса електрона,

   vv - швидкість електрона,

   qq - елементарний заряд,

   BB - індукція магнітного поля.

Підставимо дані у формулу:

r=(9×10−31 кг)×(1,9×107 м/с)(1,6×10−19 Кл)×(9×10−3 Тл).r=(1,6×10−19 Кл)×(9×10−3 Тл)(9×10−31 кг)×(1,9×107 м/с)​.

Обчислімо це значення:

r=1,71×10−231,44×10−21 м≈0,0119 м або 1,19 см.r=1,44×10−211,71×10−23​ м≈0,0119 м або 1,19 см.

Отже, радіус кола, по якому рухається електрон, становить близько 1,19 см.

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: meleykeazizvoa2929
Предмет: Литература, автор: Аноним