Пользуясь библиотекой школы И интернетом, напишите краткое сочинение на тему: «Героизм семьи Шомахмудовых».
Ответы
Ответ:
Сім'я Шамахмудових була нагороджена орденами "Знак Пошани" указом Президіума Верховної Ради СРСР від 23 серпня 1975 року. Б. Акрамова отримала звання "Матір-героїня". Шамахмудови стали прототипами головних героїв роману Рахмата Файзи "Його величність Людина" та однойменного художнього фільму студії "Узбекфільм" "Ти не сирота". Фільм "Ти не сирота" отримав у 1964 році на кінофестивалі в Ленінграді премію за кращий сценарій (Р. Файзи). У 1972 році фільм "Ти не сирота" (реж. Ш. С. Аббасов) став лауреатом премії Ленінського комсомолу Узбекистану, а через два роки — лауреатом Державної премії Узбецької РСР ім. Хамзи.
На честь Шамахмудових одна з вулиць Ташкента названа. 26 травня 1982 року в Ташкенті на площі, яка отримала назву "Дружби народів", був встановлений пам'ятник сім'ї Шамахмудових — монумент "Дружби народів". Скульптор Д. Б. Рябічев, архітектори Л. Т. Адамов, С. Р. Адилов. Монумент символізує подвиг ташкентської сім'ї Шамахмудових, яка усиновила протягом Великої Вітчизняної війни 15 сиріт з різних республік СРСР. У центрі монумента розташована скульптурна композиція, що відтворює сім'ю кузнеця Шамахмудова.
У ніч на 12 квітня 2008 року пам'ятник був демонтований і переміщений на окраїну міста. Розпорядження про переміщення монумента видали хокім (голова) міста Абдукаххор Тухтаев. Під час демонтажу пам'ятника та його переміщення були втрачені деякі деталі і одна бронзова фігура хлопчика. Тоді мешканці махаллі "Жарарик", де жили Шамахмудови, просили перенести пам'ятник туди, але це не було зроблено.
1 травня 2017 року пам'ятник був переміщений в Парк дружби (колишній парк Бабура), розташований ближче до центру міста, в Яккасарайському районі.
24 квітня 2018 року після селекторної наради у президента Узбекистану Шавката Мирзіёєва стало відомо, що пам'ятник повернеться на початкове місце — площу перед Палацом "Істіклол" (колишній Палац дружби народів) до 9 травня. 9 травня 2018 року пам'ятник знову відкрився на своєму початковому місці — площі Дружби народів. Його вдало відновили унуки скульптора Дмитра Рябічева. Під час повторного відкриття монумента президент республіки підкреслив, що сотні сімей Узбекистана в складні для радянської країни часи прийняли на виховання дітей, евакуйованих в Узбекистан і позбавлених дому та батьків. Сім'ю Шамахмудових він вважає символом великодушності узбецького народу. Холіда Шамахмудова (Ольга Тимоніна), яка в той час мала 85 років, оглянула композицію та назвала іменами всіх зображених на скульптурній групі дітей.
Объяснение:
іііі