Предмет: Українська мова, автор: bdbskw

СРОЧНО ПОЖАЛУЙСТА 1. Зробіть повний синтаксичний розбір речення: За старокняжої доби кожен великий київський князь мав свого літописця.​

Ответы

Автор ответа: Animazar
0

Відповідь:

<За старокняжої доби> - сполучник "за" вказує на часовий період, а "старокняжої доби" - фразеологізм, що означає певний історичний час або період під владою старовинного князя.

<кожен великий київський князь> - підмет речення. "Кожен" вказує на загальність великих князів, а "великий київський князь" - конкретизує їхній статус та походження.

<мав> - дієслово у минулому часі однини, вказує на наявність у кожного великого київського князя.

<свого літописця> - обставина, що вказує на те, що кожен князь мав свого власного літописця. "Свого" вказує на особистого літописця, який він утримував або мав при собі.

Похожие вопросы
Предмет: Геометрия, автор: misa46545
Предмет: Українська література, автор: vkbr7cdqzd
Перепишіть, розставляючи пропущені розділові знаки. Уставте, де потрібно, пропущені букви, апостроф, роз- крийте дужки.

1. Цокнув замок і в серці замкнулась рішуч...сть. 2. Сіють дзвіночки прозорі згуки а за прудкими но- гами коняки пл...вуть санчата. 3. Холодно було і мороз йшов (по) за шкуру коли вилітали перш... свистяч... згуки. 4. Заголубіли знову верхи а всі до- лини налились золотом сонця. 5. Трусят...ся вівці зе- леним полем і м...яко ступають по траві постоли. 6. Сон щез і свідомість освіж...ла мозок. 7. Тиша і пустка. 8. Сумно серед степ... та сумно й серед ліс... 9. Мряка знизилась і укутала ліс а він став легкий і сивий як привид. Тільки полянка зеленіла під ним та ч...рніла одинока см... река. 10. 3 ч...рного неба ка- пали зорі й пливла по ньому білим шумом небесна ріка. 11. Черемош (з) низу шумів йому твердо було лежати на скелях і він перескакував із камен... на камінь. 12. Уже було піз...но і треба було прийняти гостей. 13. Біжу на подвір...я. А там бряжчать заліз- ні цепи і люто ґвалтують собаки. 14. Поки ми спус- кались в д...лину червоне сонце к...тилось краєм ма- кітри і хмари зовсім поснули. 15. (Без) перестанку чий (небудь) лікоть одпихає тебе назад або хтось (3) заду кладе на плечі руки. 16. Аркадій Петрович (що) дня дививсь на квітник але тільки сьогодні він його зацікавив.
2)повний синтаксичний розбір речень за варіантами (номер 5 і 14
Предмет: Русский язык, автор: Аноним