Предмет: Химия, автор: kondratenko2020

Обчисліть масу осаду, що утвориться внаслідок дії аргентум нітрату на 200 г розчину
кальцій хлориду з масовою часткою 15 %.

Ответы

Автор ответа: maltsevaanastasiia14
0

Відповідь:

Спочатку знайдемо кількість кальцію хлориду у розчині. Масова частина кальцію хлориду у розчині дорівнює 15%, тобто 0.15 * 200 г = 30 г кальцію хлориду.

Далі, знайдемо масу аргентум нітрату, яка реагує з усім кальцієм хлоридом. Оскільки масова частина аргентум нітрату невідома, ми не можемо точно визначити масу осаду, що утвориться.

Пояснення:


kondratenko2020: а можна задачу с дано і потім розв язування
Автор ответа: dobriakua
2

Дано:

m р-ну(CaCl2) = 200 г

ω(CaCl2) = 15%

Знайти:

m(осаду) - ?

Розв'язання:

1) 2AgNO3 + CaCl2 → Ca(NO3)2 + 2AgCl;

2) m(CaCl2) = ω * m р-ну / 100% = 15% * 200 / 100% = 30 г;

3) n(CaCl2) = m / M = 30 / 111 = 0,27 моль;

4) n(AgCl) = n(CaCl2) * 2 = 0,27 * 2 = 0,54 моль;

5) m(AgCl) = n * M = 0,54 * 143,5 = 77,5 г.

Відповідь: Маса AgCl становить 77,5 г.

Похожие вопросы
Предмет: Қазақ тiлi, автор: alimasamambaeva46
Предмет: Алгебра, автор: solixaa888