Предмет: Українська література, автор: Zibin

художні вирази у творі "Березень" М.Стельмаха.
СРООООООЧНО!!! СДАТЬ НУЖНО ДО 14.12.2023
ДАЮ 40 БАЛЛОВ!!!

Ответы

Автор ответа: Pedalist
1

Ответ:

Объяснение:

Палка та щира любов М. Стельмаха до Батьківщини відбилася в його творчості. З натхненням описує він красу рідної природи. Боротьба весни з зимою особливо приваблює поета.

Читача зачаровують незвичайні образи, що виникають в уяві письменника:

Гаї спинились над водою

І тихо входять в клекіт рік,

І хмелем бродить під корою

В березах чистий, свіжий сік.

Природа здається М. Стельмаху живою істотою. Земля, хмільна і запашна, піднімає буйні трави. Мені особливо подобається, що хмари ввижаються поету лебедями, “які із ополонок воду п’ють”. Цей образ вражає поетичністю і красою. М. Стельмах, надзвичайно чутливий до відтінків і настроїв навколишнього середовища, сповнений радістю у ці дні відродження природи:

В ці дні бажання світ щасливий

Черпнути відрами до дна…

Усі свої сили поет прагне віддати праці на рідній землі: “сміло сіяти на ниви багатство ярого зерна”.

У душі Михайло Стельмах не просто споглядач, який з захопленням дивиться на прекрасну природу рідного краю, а трудівник-землероб. Мене зачаровує неординарність сприйняття письменником української землі, а також синівська любов і пошана до неї.

Автор ответа: ruslanovichivan5
0

Ответ:

Одним з художніх виразів, який можна знайти у творі "Березень" М. Стельмаха, є поетична мова та образи, що передають особливості природи весняного місяця.

Наприклад, у вірші автор описує природу весни такими словами: "та проснуться від нічного сну берези, / як яблуні розцвіти споріднені сни", де використовується порівняння з розцвіти яблуні, що передає зір берез, коли наставає весна. Цей образ створює настрій чистоти, ніжності й легкості.

Також автор використовує образні вислови для передачі настрою і емоцій. Наприклад, рядки "і найдоліпшу мелодію світу наспівали / пісні солов’їні, гаю тихі квіти виспівають" передають емоцію дива та радості від весняної природи.

Багато уваги автор приділяє опису звуків природи. Наприклад, він пише: "Запілля соколята з верхівок щебечуть", "та вухам співу душу звуть так дзвінким писком зайці", що передає звуки і ритми природи весняного місяця.

Це лише кілька прикладів художніх виразів, які можна знайти у творі "Березень" М. Стельмаха. Твір багатий на поетичні образи, метафори та високу естетику мови, що всі разом створюють враження від прочитання та допомагають передати атмосферу весняного місяця.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: kira60995
Предмет: Математика, автор: kira60995
Предмет: Математика, автор: gulyash200735