Предмет: Химия,
автор: sasha67878
ДАЮ 100 БАЛІВ!!!!!
СРОЧНО!!!!ДО 18:00 10.12!!!При спалюванні 12г органічноï речовини утворилося 13,44л вуглекислого газу (н.у.) та
14,4г води. Відносна густина пари цієï речовини за гелієм дорівнює 15. Знайти
молекулярну формулу речовини. Обов’язково записати скорочену умову задачі, формули та всі обчислення
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(CxHy)= 12 г
V(CO₂) = 13,44 л
m(H₂О) = 14,4 г
D(Hе) = 15
Знайти: CxHy-?
CxHy + O₂ = CO₂ + H₂O
1 моль х моль у/2 моль
Обчислимо молярну масу вуглеводню:
Mr(CxHy) = D(Hе) * М(Hе) = 15 * 4 = 60 г/моль
Визначимо кількість речовин
n(CxHy) = m(CxHy)/Mr(CxHy) = 12/60 = 0,2 моль
n(CO₂) = V(CO₂)/ Vm = 13,44/22,4 = 0,6 моль
n(С) = n(CO₂)/n(CxHy) = 0,6 * 1/0,2 = 3 моль
n(H₂O) = m(H₂O)/М(H₂O) = 14,4/18 = 0,8 моль
n(H) = n(H₂O) * 2/n(CxHy) = 0,8 * 2/0,2 = 8 моль
n(С) : n(H) = 3 : 8
Отже формула сполуки : C₃H₈ - пропан
Похожие вопросы
Предмет: Алгебра,
автор: ynreih666
Предмет: Алгебра,
автор: gamesametist
Предмет: Литература,
автор: Аноним
Предмет: История,
автор: Аноним
Предмет: Алгебра,
автор: tamerlan1743