4. Виконай ідейно-художній аналіз поезії Івана Франка «Нехай і так, що згину я…»: укажи тему, ідею, художні образи, зображувально-виражальні засоби, віршовий розмір, вид рим та римування). Напиши 6-7 речень про те, яке враження справив твір на тебе. Які почуття, думки, спогади викликав вірш? Нехай і так, що згину я, Забутий десь під тином, Що всі мої думки, діла Сліду не лишать, мов та мла На небі синім! Нехай і так! Я радо йду На чесне, праве діло! За нього радо в горі вмру І аж до гробу додержу Свій прапор ціло
Ответы
Ответ:
Темою поезії "Нехай і так, що згину я..." Івана Франка є висловлення готовності віддати своє життя за справедливу справу та ідеали. Ідею твору можна визначити як патріотичну гордість і віру в справедливість, готовність пожертвувати собою для служіння вищим ідеалам.
У вірші зустрічаємо образи долі та чесного діла, які символізують велику цінність ідеалів. Зображувально-виражальні засоби, такі як порівняння "Сліду не лишать, мов та мла на небі синім", створюють образ чистого сліду, який залишається на небесах як символ вічності.
Віршовий розмір десятистишовий, а вид рим - абаб, утримуючи традиційну форму для патріотичної лірики. Римування надає віршу музичність та ритмічність.
Цей вірш викликає враження глибокої поетичної відданості вищим ідеалам, віри в справедливість і готовності покластися на олтар великої справи. Читаючи його, виникають почуття гордості за величезний духовний потенціал людини та її здатність пожертвувати собою для великої справи.