Предмет: История, автор: Аноним

8. Опишіть суспільно-політичний под у Х-поч.ХІ ст.

Приложения:

Ответы

Автор ответа: histss
1

Ответ:

8.

2)

Київське велике князівство: Київ був політичним і культурним центром. Однак після розпаду Руської держави і її утворення на кілька князівств Київська Русь втратила свою єдність і стала місцем боротьби між різними князівствами.

Південні та Західні князівства: після нападів половців і внутрішніх конфліктів окремі південні та західні території відійшли від Київської Русі. Наприклад, Чернігів, Переяслав та інші міста утворили власні князівства.

Волинь і Гарич: ці території стали окремими князівствами під владою різних князів, а їхній вплив поширився в межах Західної Русі.

Польща, Угорщина тощо. Великі держави, такі як Королівство Польське та Королівство Угорщина, виникли на заході та південному заході Росії та вплинули на навколишні регіони.

Печеніги-такманці: Печеніги-такманці вторглися на Русь, впливаючи на східні та південні регіони та вносячи зміни в суспільно-політичне життя. Ця епоха ознаменувалася політичними розколами, боротьбою за владу і вплив малих держав на території Росії.

1)

Ярославуналежитьзігративдипломатичну гру з іншимидержавами:дипломатія і альянси.Віноб'єднавсяз ІмперієюОстроваСвященноїРимськоїімперії,Польщею та Угорщиною. ЦіальянсидопомоглизміцнитипозиціїРосіїна міжнародній арені.

РЕЛІГІЙНАдипломатія: Ярославпривернувувагудорелігійнихвідносинівстановивконтакти з Ватиканом та іншими християнськими центрами. Він також сприяв християнізації свого князівства, що підвищиломіжнароднурепутаціюРосії.

Торгові відносини: Ярослав розвивав торгові відносини з сусідніми країнами, зокрема з Візантією та Константинополем. Його дипломатичні та торгові зусилля сприяли економічномузростаннюруху.

Сприяннякультурномуобміну:Ярослав підтримував розвиток освіти та культури. Вінзапрошувавіноземних вченихіремісників до свого двору,сприяючикультурнимобмінамміжРосієюта іншими країнами.

Загаломзовнішня політика Ярослава Мудрого буласпрямованана підвищення статусу та впливу Київської Русі на світовій аренічерездипломатію,торгівлютакультурнізусилля.

Похожие вопросы
Предмет: Геометрия, автор: vladyslavhrymaliuks
1. (0,5б) Відомо, що ∠ = 92°. Вкажіть вид даного кута. 2. (0,5б) Укажіть кут,що є прямим: А) ∠ Р= 135°; Б) ∠ А=25°; В) ∠ С= 90° ; Г) ∠ О= 180°. 3. (0,5б) Скільки прямих можна провести через одну точку? А) тільки одну; Б) безліч; В) тільки дві; Г) жодної. 4. (0,5б) Один із суміжних кутів дорівнює 60°. Чому дорівнює інший? А) 100°; Б) 70°; В) 120°; Г) 35°. 5. (1б) Які прямі називаються паралельними? А) такі, що перетинаються; Б) які перетинаються під прямим кутом; В) такі, що не перетинаються; Г) які мають спільну точку. 6. (1б)Яка з трьох точок лежить між двома іншими, якщо МА = 3см, АN = 4см, MN = 7см. А) M; Б) А; В) жодна ; Г) N. 7. (1б) На рис. промінь BD проходить між сторонами кута ABC. Знайдіть градусну міру кута ABD, якщо ∠ ABC = 75°, ∠ DBC = 50°. А) 135°; Б) 25°; В) 125° ; Г) 100°. 8. (1б) Вкажіть вид кутів поданих на рисунку: 1) ∠2 і ∠6 - … ; 2) ∠3 і ∠5 - … ; 9. (1б) Точка М належить відрізку АВ. Знайдіть довжину відрізка МВ, якщо АВ = 6,3 см, АМ = 2,7 см. 10. (1б) Знайдіть кут АОD, якщо ОВ – бісектриса кута АОС, ОС – бісектриса кута ВОD. 11. (2б) Дві прямі перетинаються. Чому дорівнюють утворені кути, якщо сума двох з них становить 2420 12. (2б) Через точку перетину двох прямих на площині проведено промінь, перпендикулярний до однієї з прямих. Знайдіть кути, утворені при перетині цих прямих, якщо даний промінь з другою прямою утворює кут 380
Предмет: Математика, автор: Anikacake
Предмет: Математика, автор: veronikahamhodera
Предмет: Математика, автор: kapterova89