Охарактеризуйте середньовічний світ, Західної Європи використовуюч поняття; «стани», «феод», «цех», «гільдія», «лихварство», «міська комуна (ece)
Ответы
Середньовічний світ Західної Європи був організований в основному на основі феодальної системи та був поділений на різні соціально-економічні структури.
У середньовічній Західній Європі суспільство було поділено на три основні "стани" або класи - дворянство, духовенство та селянство. Дворянство мало земельними володіннями і владою, духовенство становило церковну ієрархію, а селянство працювало землі і забезпечувало основний економічний ресурс.
Феод: система була центральною структурою середньовічного суспільства. Вона ґрунтувалася на ідеї васальних відносин, коли землевласник – сеньйор передавав ділянку землі в оренду васалу в обмін на військову службу та вірність.
Цех та гільдія: Цехи та гільдії були організаціями ремісників у містах. Цех був об'єднання майстрів, котрі займаються одним і тим самим ремеслом, тоді як гільдії були асоціаціями, що захищали інтереси та визначали правила професійної діяльності своїх членів.
Лихварство: Лихварство було практикою надання грошей під високі відсотки. Лихварі, а також банкіри, виступали як кредитори і позикодавці, які здійснювали грошові операції в умовах величезних процентних ставок.
Міська комуна: Міська комуна, або комуна у ширшому сенсі, являла собою організацію городян або жителів певної території для спільного захисту, самоврядування та регулювання економічної діяльності.
Ці поняття відображають різноманітні аспекти організації та економічного життя середньовічної Західної Європи, ілюструючи складний соціальний та економічний устрій цієї епохи.