Предмет: Литература, автор: sofialihobaba

Ніч перед різдвом. Мовна характеристика Оксани і Вакули (приклад з тексту) ​

Ответы

Автор ответа: japopwbkN
2
Оксана – красива, примхлива, вітряна і безтурботна дівчина була дочкою знатного козака Чуба. Її батько був заможним, отже і його донька ні в чому не мала нестачі. Оксана  звикла, що батько виконує всі ії забаганки.

Вона дуже гарно одягалася в найдорожчий одяг, знала, що про неї говорять молоді хлопці та подружки з її села і була дуже важливою задавакою. Найбільше вона любила милуватися собою в дзеркалі, міняючи свої наряди. З гордістю, любуючись собою, вона зверхньо приймає залицяння сільських хлопців. Їй приносить задоволення випробовувати силу своєї чарівності. Відкидаючи і висміюючи любовні зізнання Вакули, Оксана разом з тим і небайдужа до них; її захоплює і підкорює те глибоке почуття, яке відчуває до неї Вакула.


Одного разу ця дівчина перед самим Різдвом Христовим відправляє коваля Вакулу до самої цариці, щоб той виконав її черговий каприз і привіз їй черевички, які носить сама імператриця. Оксана не тільки принижує Вакулу, а й дає йому зрозуміти, що зовсім не цінує його кохання.


Трохи пізніше в розповіді ми бачимо, що Оксана може відчувати щире почуття любові і співчуття. Дівчина з великою радістю зустрічає коваля, коли він повернувся з черевичками, і дає згоду вийти за нього заміж. Оксана щиро покохала, і тому їй уже не потрібні матеріальні блага, вона буде щасливо жити із коханим і без царських черевичків
Вакула – молодий сільський коваль, головний герой повісті Гоголя. Крім того, що він відмінний майстер своєї справи, він ще й знатний на всю округу художник (малював картини на релігійні теми і образу святих).

Цей парубок може бути одночасно і веселим і відповідальним, ніжним і сильним, дуже господарським і легким на підйом. Він з самого дитинства є помічником своєї матері у веденні господарства, його всі поважають в селі, так як він цього заслуговує. На церковній стіні Вакула зобразив святого Петра в день Страшного суду. Святий, з ключами в руках, виганяв з пекла злого духа, і «переляканий чорт кидався на всі боки, передчуваючи свою погибель, а ув’язнені перш грішники били й ганяли його батогами, полінувалася …». Саме за цю картину Вакула потрапив в немилість до біса, який протягом всієї повісті намагається помститися молодому ковалеві.
Джерело: https://dovidka.biz.ua/nich-pered-rizdvom-obraz-vakuli

sofialihobaba: Дякую!
Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: nesterenkoserg60
Записати текст.
Виправити в словах орфографічні помилки (у тих, у яких вони є).
Поставити пропущені розділові знаки.
У двох останніх реченнях підкреслити всі члени речення.
Протягом дня надіслати на перевірку.


Сдавна люди помічали красу прероди. Як блисчить роса на вербовому лисьтячку. Як буяє духм'яна квітка. Як над річкою чи біля ставка пишаєця чирвона калина.

І намагалися усе це відтворити у своїх пісьнях і малюнках і вишиванках. Певне так зьявились квітчасті рушники. Ними пребирали сілські господи.

Рушник мав різьні візерунки. Хрищатий барвінок простилався по ньому. Голуб з голубонкою воркували на його білому полотні. Дикі звір'ята сиділи парами.

Та найбільшою увагою і любоввю користувалась у вишевальниць калина. Може через те що про калину багато складено пісень лигенд. А вишеваня завжди супроводжувалось піснею.

З калиною часто порівнювали вродливу дівчину. Калиновий кущ прекрашав подвірья.

Дозріває калина піздно коли вже морози дихают. Ламають її в пучечки і збирігають усю зиму. Цілющі калинові ягоди дуже користні для здоровя людини.
Предмет: Другие предметы, автор: dimajalba2012
Предмет: Геометрия, автор: Аноним