Предмет: Українська література, автор: ivaskokata57

Цікавий факт про м. Стельмаха
СРОЧНО КОРОТКО (НЕ С ИНТЕРНЕТА)

Ответы

Автор ответа: zheniasosnova
0

1. На всю родину Стельмахів були одні чоботи, тому часто взимку батько носив Михайлика до школи на руках,загорнувши його у якусь теплу одежину.

2. (Помер Михайло Стельмах 27 вересня 1983 року і похований у місті Києві.) Музей М. Стельмаха в с. Дяківці відкрито 24 травня 1989 р. Умузейній колекції є особисті речі письменника, документи,фотографії, кіно- та відеоматеріали, сувеніри, речі хатнього вжитку родини Стельмахів, меблі та книги з особистої бібліотеки Стельмаха,різноманітні видання його творів.

3. Михайло Стельмах вступив до школиколгоспної молоді, а в 1928 році оголосив молодіжну бригаду зколишніх наймитів. Від зорі до зорі він працює у полі, а в душіплекає мрію: бути учителем.

Похожие вопросы
Предмет: Українська мова, автор: Anna9412
Предмет: Українська мова, автор: Mypka12312
Мне нужна ваша помощь, пожалуйста!
Вправа 72. Прочитайте тези зі статті Світлани Єрмоленко «Сучасна літературна мова і діалекти». Використовуючи їх, розкрийте взаємозв'язок літературної мови й діалектів.
Найактивніші два джерела розвитку літературної мови — усне літературно-розмовне мовлення і писемно-літературні книжні традиції, серед них також іншомовні.

Усне літературне мовлення обов’язково передбачає наявність відповідного діалектного субстрату, основи, а також активізацію розмовних елементів (словникових, граматичних, стилістичних). Отже, сучасна літературна мова взаємодіє з діалектами через посередництво усного літературного мовлення.

Фонетична система літературної мови поряд із впливом орфографії зазнає найвиразнішої дії діалектного мовлення.

Зовсім іншу долю в літературному мовленні можуть мати емоційно-забарвлені одиниці діалектних синонімічних рядів типу вигулькнутися, постоювати, наджигуритися, прилюбляти тощо. Вони здебільшого, не втрачаючи діалектної основи, мають здатність утворювати синонімічні ряди на літературному ґрунті. Розвиваючи додаткові стилістичні відтінки, такі синоніми, що ввійшли з діалектного джерела, можуть набувати літературної нормативності. У них завжди експресивніше виражається та чи інша ознака, і це сприяє входженню діалектної лексики в літературне мовлення.

• Запишіть аргументи й приклади, які можна використати під час виступу з теми «Діалекти як історична база літературних мов».