які особливості політичного устрою та господарського життя русі-україни?
будь ласка, відповідь
розширену, срочно, даю 30 балів
Ответы
Політичні особливості Русі-України
Князівська влада. Русь-Україна була ранньофеодальною монархією, на чолі якої стояв князь. Князь був верховним правителем, військовим вождем, суддею та законодавцем. Він мав право надавати землі, призначати на державні посади, оголошувати війну та укладати мир.
Віче. Віче - це народне збори, яке могло приймати рішення з важливих питань суспільного життя. Віче скликалося князем або народними представниками. На віче могли вирішуватись такі питання, як обрання князя, зміна його влади, прийняття нових законів тощо.
Дружина. Дружина - це військова гвардія князя, яка складалася з вільних людей, які служили князю за плату. Дружина брала участь у воєнних походах, охороняла князя та його майно.
Феодальна роздробленість. З часом влада князя слабшала, а влада місцевих феодалів зростала. Це призвело до феодальної роздробленості Русі-України.
Господарські особливості Русі-України
Основою господарства було землеробство. Основними сільськогосподарськими культурами були жито, пшениця, овес, ячмінь, просо, горох, гречка. Селяни також займалися садівництвом, городництвом та тваринництвом.
Розвивалися ремесла. Ремісники об'єднувалися в цехи, які виробляли різноманітну продукцію: одяг, взуття, меблі, посуд, зброю тощо.
Розвивалися торгівля. Торгівля велась як з іншими країнами, так і всередині Русі-України. Основними предметами торгівлі були зернові культури, хутро, шкіра, риба, сіль, металеві вироби тощо.