Розв'язати задачу з Цивільного права. Вказати використані статті Цивільного кодексу України за допомогою яких була розв'язана задача.
Іванов, як опікун малолітнього Гусєва, від його імені продав належний
тому на праві приватної власності легковий автомобіль своєму сусідові. На
вчинення такого правочину було отримано письмовий дозвіл за підписом
представника місцевого виконкому.
Чи є підстави для визнання правочину купівлі-продажу автомобіля
недійсним? В якому порядку повинні вчинятися дії від імені малолітніх,
спрямовані на відчуження належних останнім майнових прав? Чи змінилася б
відповідь на перше запитання, якщо такий правочин укладав би батько
малолітнього?
Ответы
Ответ:
У даній ситуації важливо врахувати, що опікунство над малолітнім Гусєвим дає опікунові Іванову обмежені повноваження. Згідно з Цивільним кодексом України (далі - ЦКУ), стаття 190, опікун може вчиняти угоди, пов'язані із здійсненням прав та обов'язків опікуна, за умови отримання дозволу органу опіки і піклування.
В даному випадку, якщо письмовий дозвіл отримано від представника місцевого виконкому, ймовірно, мова йде про дозвіл на відчуження майна малолітнього. Однак важливо перевірити, чи відповідає цей дозвіл вимогам закону.
Щодо порядку вчинення дій від імені малолітніх щодо відчуження майнових прав, ЦКУ в статті 191 передбачає, що опікун вчиняє такі дії лише за згодою органу опіки і піклування.
Зазначте, будь ласка, якщо батько вчиняє подібний правочин, чи має він ті ж самі обмеження та чи змінюється відповідь на питання про недійсність правочину купівлі-продажу автомобіля.