Урок розвитку зв'язного мовлення. Написання твору-роздуму за повістю-казкою Е. Т. А. Гофмана «Крихітка Цахес, на прізвисько Цинобер»
Сьогодні на уроці ми розвиватимемо навички зв'язного мовлення, уміння висловлювати свої судження.
Тобі, звісно, довелося звернути увагу на те, наскільки несправедливим було «панування» такої істоти, як Цахес. З одного боку, зрозумілим є бажання феї Рожі-Гожі допомогти нещасному. Але вона не заглянула в його душу й не подумала про наслідки. Постае запитання: чому ж ті, хто розгледів його суть, нічого не робили для того, щоб ця суть стала якнайшвидше видимою для інших?
Напиши твір-роздум
«Над якими проблемами життя спонукала мене замислитися повість- казка «Крихітка Цахес, на прізвисько
Цинобер».
Поради щодо написання твору
1. Пригадай визначення твору-роздуму (зв'паний текст, у якому в логічній послідовності передано думки, міркування
як докал чи пояснення чогось, роблять відповідні висновки).
2. Зрозумій, осмисли тему майбутнього твору.
3. На підставі заголовку до твору визнач його проблему. Це й буде змістом роботи.
4. Підтверджуй свої думки цитатами з твору.
5. Вживай вставні слова та словосполучення (на мою думку, до речі, на жаль, по-моему, отже, наприклад, таким чином, я вважаю, мені здається), які виступають засобами зв'язку між частинами роздуму.
6. Використовувати інтернет-джерела можна лише як інформацію про висвітлення цієї теми іншими авторами, а икими ти погоджуєшся чи ні.
7. Обсяг твору приблизно 3-3,5 сторінки зошита.
8. Не забувай, що робота має бути написана власноруч.
9. Твір містить три частини вступ, основну частину й висновок.
Ответы
Ответ:Повість-казка німецького письменника-романтиста Гофмана може підняти перед читачами досить багато різноманітних проблем. Варто розуміти, що сприйняття цих проблем від читача до читача може відрізнятися, оскільки сам твір є досить абстрактним, автор далеко не завжди дає хоча б завуальовані відповіді або натяки на деякі підняті ним теми. Втім, особисто для мене деякі проблеми і питання цієї повісті-казки після прочитання стали добре зрозумілими.Перша проблема, на яку я звернув увагу, це незаслужене використання чужих благ деякими людьми у своїх інтересах. Робив це сам крихітка Цахес, який завдяки діям феї, яка дала йому золоті волосинки, став створювати ілюзію дуже розумної, красивої і талановитої людини, хоча насправді був жахливим виродком, для опису чого Гофман використовував величезну кількість епітетів. Думається, що в житті часто трапляється щось схоже. Абсолютно негідні люди, які не зробили практично нічого корисного і не являють собою практично ніякої цінності для суспільства, дійсно іноді досягають успіху. У повісті могутністю чарівного характеру володіла фея і вона змогла зробити Цахеса таким, а от у реальному житті абсолютно безталанним і дурним людям іноді допомагають інші впливові люди, влаштовуючи їх, наприклад, на хорошу роботу, якої ті зовсім не заслуговують, або вирішуючи замість них якість надто складні проблеми. Підтвердженням мого правильного розумінь цієї проблеми служить те, що сам автор твору Гофман трудився в суді і міг вдосталь надивитися на різних порушників або може навіть злочинців, які йшли від покарання завдяки лише одним хорошим зв’язкам або чиїйсь фінансовій допомозі.Другою і теж досить суттєвою проблемою, зображеної Гофманом у його повісті і зрозумілою мені, є проблема остаточного торжества справедливості. Рано чи пізно будь-яка людина, як той Цахес у творі, яка не має талантів, але дивним чином добивається успіху, стане жертвою своєї попередньої прудкості. Так чи інакше, все стає на свої місця. Неможливо не бути, а здаватися аж надто довго. Будь-яка брехня, фантазія чи омана, притаманна людям, рано чи пізно розвіюється. Людина може приховувати свою справжню сутність, користуватися чиєюсь прихильністю, але якщо вона дійсно безталанна і нічого серйозного собою не представляє, настане момент, коли оточуючі зрозуміють це. І вже тоді цій людині не минути лиха .
Объяснение:це твір роздум
Надіюсь допоміг:)