Цікаві факти про халдейську державу?
Ответы
Ответ:
Після підкорення Ассирії правитель Вавилонії одержав частину земель, які належали ассирійцям, – Сирію, Фінікію, Палестину. Утворилося Халдейське (його ще називають Нововавилонське) царство, центром якого було місто Вавилон.
Найвідомішим царем Халдейського царства був Навуходоносор ІІ (605–562 рр. до н. е.). За його правління Вавилон стає торговим і культурним центром Передньої Азії. За підрахунками вчених, населення міста становило на той час майже 200 тисяч осіб.
Навуходоносор перетворив Вавилон у неприступну фортецю, оточивши його високим та міцним муром (в окремих місцях його товщина сягала 12 м). Через місто проходила широка Дорога процесій. Вона починалась біля головних воріт, названих на честь богині Іштар. Башти воріт та стіни будинків на цій дорозі були облицьовані полив’яною плиткою із зображеннями різних звірів – биків, левів, драконів.
Вавилон часів Навуходоносора (реконструкція)
Ворота богині Іштар у Вавилоні (художня реконструкція)
Фрагмент оздоблення воріт богині Іштар
Поблизу воріт розташувався царський палац з «висячими садами», де росли різноманітні дерева, кущі, квіти. «Висячими» їх називали тому, що були вони облаштовані на відкритих кам’яних плитах, покладених уступами на міцні цегляні склепіння. Навуходоносор наказав побудувати їх для своєї улюбленої дружини, що тужила у Вавилоні за зеленими пагорбами Мідії. «Висячі сади» викликали захоплення у всіх, хто їх бачив. Греки вважали їх одним із чудес світу.
Поряд із царським палацом височіли храми й пишні будинки із садами та фонтанами для вельмож і жерців. У центрі міста підносилася Вавилонська вежа. Її висота становила 91 м. Жителі Вавилона вірили, що вона поєднує землю з небом і називали її «храмом наріжного каменя небес і землі».
У 539 р. до н. е. до Вавилона підступило військо перського царя Кіра, яке без бою заволоділо містом. Вавилон було приєднано до могутньої Перської держави. Таким був кінець Халдейського царства.
Объяснение: