Твір-роздум Чи можна здобути щастя, зрікаючись свого родоводу, культури мови? (На матеріалі твору Івана Карпенка-Карого "Мартин Боруля")
Ответы
Відповідь: Щастя – це таке поняття моральної свідомості, мабуть, немає такої людини серед усього суспільства, яка б не хотіла бути щасливою, тож переходячи до трагікомедії ”Мартин Боруля”, хочеться зауважити, що ідеєю цієї комедії було утвердження думки, що гідність людини визначає лише її чесна праця, простота і щирість у стосунках, але, на жаль, головний герой Мартин Боруля вважав, що запорукою щасливого життя стане дворянство, у слові селянство він завжди вбачав нещастя. Мартин був щасливою людиною, адже він мав прекрасну сім’ю, у домі у нього завжди був порядок і достаток, він сам був із заможної верхівки села, але його охопило дике бажання ”вийти на дворянську лінію” і людину це настільки засліпило, що він не бачив нічого чудового поряд і, хто зна, до яких наслідків призвела би ця ситуація не лише Борулю, а і всю його сім’ю, якщо б йому не було відмовлено у дворянстві.
Саме тоді, коли головний герой отримав цю відмову, він зрозумів усі свої помилки, що не слід було так гнатися за чимось більшим, ніж він є насправді, що потрібно було більше часу приділити своїй доньці чи сину, поспілкуватися зі своєю дружиною.
Тож, це є яскравим прикладом того, що можна бути щасливим лише тоді, коли живеш за покликанням і вчиняєш саме так, як того прагне твоя душа, неважливо багатий ти чи бідний, перш за все, потрібно жити заради себе, а не заради того, аби бути крутіший, ніж твій товариш чи сусід по дому. Впродовж усього життя, головною задачею, що постає перед нами – є залишатися людиною за будь-яких обставин.