Допоможіть людоньки добрі!!! Визначте радіус кола, по якому рухається протон зі швидкістю 2700 км/с, що влітає перпендикулярно до ліній магнітного поля з індукцією 40 мТл (mp= 1,67⋅10-27кг).
Ответы
Объяснение:
Для розв'язання цієї задачі ми можемо скористатися формулою для знаходження радіуса обертання зарядженої частинки в магнітному полі:
r = (m*v) / (q*B)
Де:
r - радіус обертання
m - маса частинки (в кілограмах)
v - швидкість частинки
q - заряд частинки
B - магнітна індукція
Спочатку переведемо швидкість частинки в метри за секунду: 2700 км/с = 2700 * 1000 м/с = 2700000 м/с
Тепер підставимо відомі значення у формулу та розв'яжемо її для знаходження радіуса обертання:
r = (m*v) / (q*B)
r = ((1,67⋅10-27 кг) * (2700000 м/с)) / (q * 40 мТл)
r = (4,509⋅10-20 кг*м/с) / (q * 40⋅10-3 Тл)
r = 112,725⋅10-17 м / (q)
Таким чином, радіус обертання протона в цьому магнітному полі дорівнює 112,725⋅10-17 м / (q).
Щоб знайти значення заряду протона, потрібно мати додаткову інформацію про розмір обертання частинки або інші параметри системи.