Предмет: История, автор: kalifaanastasia

ПОМОГИТЕ ПОАЛУЙСТА ДАЮ 20 БАЛОВ
З нижче перелічених стародавніх держав вибрати 2 і в зошиті зробити їх опис (як і коли вони виникли,природні та кліматичні умови,система управління,правителі,війни тощо)
Єгипет,Вавилон,Ассирія,Перська держава,Ізраїль і Юдея,Індія,Китай.

Ответы

Автор ответа: nazarkapuka8
0

Відповідь :

Ассирія

Ассирія — стародавня держава, яка розташовувалася на північному сході сучасного Іраку. Вона виникла в 24 столітті до н. е. як невелике місто-держава Ашшур, розташоване на річці Тигр. Ассирія швидко розширилася і в 14 столітті до н. е. стала наймогутнішою державою Близького Сходу.

Природні та кліматичні умови

Ассирія розташовувалася в зоні субтропічного клімату. Річна кількість опадів становила близько 500 мм, що було достатньо для землеробства. Природні умови були досить сприятливими для розвитку сільського господарства.

Система управління

Ассирія була монархією. На чолі держави стояв цар, який мав необмежену владу. Цар був верховним воєначальником, законодавцем і суддею.

Правителі

Серед найвідоміших ассирійських царів були:

Саргон II (722-705 рр. до н. е.) — завоював Вавилон, Фінікію та Сирію, створив велику імперію.

Ашшурбаніпал (668-627 рр. до н. е.) — найбільш відомий ассирійський цар, правитель великої імперії, відомий своїми військовими походами, жорстокістю та любов'ю до науки.

Війни

Ассирія була однією з найагресивніших держав стародавнього світу. Ассирійські царі постійно вели завойовницькі війни. Ассирійська армія була добре оснащена та навчена. Ассирійці використовували колісниці, луки та стріли, а також нові військові технології, такі як облогові машини.

Занепад Ассирії

Ассирія зазнала поразки в 612 році до н. е. в об'єднаному війську мідійців та вавилонян. Ассирія перестала існувати як держава.

Перська держава

Перська держава — стародавня держава, яка розташовувалася на території сучасного Ірану, Іраку, Туреччини, Сирії та інших країн. Вона виникла в 6 столітті до н. е. як невелике царство Ахеменідів. Перська держава швидко розширилася і в 5 столітті до н. е. стала наймогутнішою державою світу.

Природні та кліматичні умови

Перська держава розташовувалася в зоні субтропічного і помірного клімату. Природні умови були досить сприятливими для розвитку землеробства і скотарства.

Система управління

Перська держава була монархією. На чолі держави стояв цар, який мав необмежену владу. Цар був верховним воєначальником, законодавцем і суддею.

Правителі

Серед найвідоміших перських царів були:

Кир II Великий (559-530 рр. до н. е.) — завоював Мідію, Вавилон, Лідію та інші держави, створив велику імперію.

Дарій I Великий (522-486 рр. до н. е.) — продовжив завойовницьку політику Кира II, завоював Єгипет, Індію та інші країни, створив централізовану адміністрацію в імперії.

Війни

Перська держава була однією з наймогутніших військових держав стародавнього світу. Перські царі постійно вели завойовницькі війни. Перська армія була добре оснащена та навчена. Перські війська використовували колісниці, луки та стріли, а також нові військові технології, такі як облогові машини.

Занепад Перської держави

Перська держава зазнала поразки в 330 році до н. е. в битві при Гавгамелах від військ Олександра Македонського. Перська держава перестала існувати як держава.

Схожі риси

Обидві держави були монархіями з централізованою владою.

Похожие вопросы
Предмет: История, автор: alihannamazbekov