Предмет: Українська мова, автор: nark0shaUA

Запишіть по 10 чоловічих і жіночих імен, по батькові та прізвищ відомих українських діячів культури та спорту в давальному відмінку.

Ответы

Автор ответа: wogpro2
0

Ответ:

Чоловічі:

Іванові Франку Тарасові Шевченку Лесеві Курбасу Миколі Амосову Сергію Бубці

Андрію Шевченку Василю Стусу Леонідові Бикову Ігореві Сікорському Олександрові Довженку

Жіночі:

Лесі Українці Ліні Костенко Катерині Білокур Соломії Крушельницькій Аллі Горській Антоніні Усенко Наталії Ужвій Оксані Баюл Олені Пчілці Яні Клочковій

Похожие вопросы
Предмет: Биология, автор: elshadgadgiev08
СРОЧНО! ДАЮ 25 БАЛЛОВ! НУЖЕН ТОЛЬКО ВИСНОВОК
Матеріали
ТЕМА: Вивчення властивостей ферментів

Обладнання і матеріали: Штатив з пробірками, градуйовані піпетки, крапельниці, колба, скляні палички, термостат, водяна баня, розчин Люголя, дистильована вода, стакан із льодом, водяний 0,2%-й розчин крохмалю.

Завдання 1: Вивчити дію ферменту слини (амілази) на крохмаль.

Хід роботи:

1. Сполоснути ротову порожнину 2-3 рази водою, потім прополоскати 50 мл дистильованої води протягом 3-5 хвилин і зібрати розчин слини в колбу.

2. Пронумерувати дві пробірки і внести у них по 2 мл розчину крохмалю.

3. У пробірку № 1 додати 0,5 мл розчину слини, що містить фермент амілазу (який розщеплює крохмаль), а в пробірку № 2 - 0,5 мл дистильованої води.

4. Пробірки № 1 і 2 після перемішування помістити на 15 хв у термостат при температурі +38°С (яка є оптимальною для амілази). Після цього вийняти пробірки з термостата і додати до їхнього вмісту 2-3 краплини розчину Люголя.

5. У пробірці, де була слина, спостерігається знебарвлення розчину внаслідок розщеплення крохмалю ферментом слини амілазою, а де її не було - зберігається синьо-фіолетове забарвлення.



Завдання 2: Дослідити вплив температури на активність ферменту слини (амілази) у реакції з крохмалем.

Хід роботи:

1. Пронумерувати чотири пробірки і в усі додати по 2 мл розчину крохмалю і по 0,5 мл розчину слини.

2. Пробірку № 1 залишити при кімнатній температурі, № 2 - помістити у термостат при температурі +38°С, № 3 — кип'ятити на водяній бані, № 4 — поставити в стакан із льодом.

3. Через 10-15 хвилин вийняти пробірки з термостата, водяної бані та стакана з льодом. Потім у всі чотири пробірки додати по 2-3 краплини розчину Люголя. У пробірці № 1 спостерігається утворення проміжних продуктів розщеплення крохмалю жовтого, червоного або фіолетового кольору; № 2 - негативна проба на йод, що свідчить про розщеплення крохмалю амілазою слини саме за оптимальної для цього ферменту температури; № 3 і 4 - позитивна реакція на йод (розчини набувають синьо-фіолетового забарвлення), оскільки фермент амілаза стає неактивним унаслідок кип'ятіння чи охолодження.
И в висновке написать ответы на вопросы 1.Як діє амілаза на крохмаль? 2.За яких умов працюють ферменти(умови вказані в дослідах)?​
Предмет: Алгебра, автор: Аноним
Предмет: Химия, автор: Vika86586