Предмет: Биология, автор: elshadgadgiev08

СРОЧНО! ДАЮ 25 БАЛЛОВ! НУЖЕН ТОЛЬКО ВИСНОВОК
Матеріали
ТЕМА: Вивчення властивостей ферментів

Обладнання і матеріали: Штатив з пробірками, градуйовані піпетки, крапельниці, колба, скляні палички, термостат, водяна баня, розчин Люголя, дистильована вода, стакан із льодом, водяний 0,2%-й розчин крохмалю.

Завдання 1: Вивчити дію ферменту слини (амілази) на крохмаль.

Хід роботи:

1. Сполоснути ротову порожнину 2-3 рази водою, потім прополоскати 50 мл дистильованої води протягом 3-5 хвилин і зібрати розчин слини в колбу.

2. Пронумерувати дві пробірки і внести у них по 2 мл розчину крохмалю.

3. У пробірку № 1 додати 0,5 мл розчину слини, що містить фермент амілазу (який розщеплює крохмаль), а в пробірку № 2 - 0,5 мл дистильованої води.

4. Пробірки № 1 і 2 після перемішування помістити на 15 хв у термостат при температурі +38°С (яка є оптимальною для амілази). Після цього вийняти пробірки з термостата і додати до їхнього вмісту 2-3 краплини розчину Люголя.

5. У пробірці, де була слина, спостерігається знебарвлення розчину внаслідок розщеплення крохмалю ферментом слини амілазою, а де її не було - зберігається синьо-фіолетове забарвлення.



Завдання 2: Дослідити вплив температури на активність ферменту слини (амілази) у реакції з крохмалем.

Хід роботи:

1. Пронумерувати чотири пробірки і в усі додати по 2 мл розчину крохмалю і по 0,5 мл розчину слини.

2. Пробірку № 1 залишити при кімнатній температурі, № 2 - помістити у термостат при температурі +38°С, № 3 — кип'ятити на водяній бані, № 4 — поставити в стакан із льодом.

3. Через 10-15 хвилин вийняти пробірки з термостата, водяної бані та стакана з льодом. Потім у всі чотири пробірки додати по 2-3 краплини розчину Люголя. У пробірці № 1 спостерігається утворення проміжних продуктів розщеплення крохмалю жовтого, червоного або фіолетового кольору; № 2 - негативна проба на йод, що свідчить про розщеплення крохмалю амілазою слини саме за оптимальної для цього ферменту температури; № 3 і 4 - позитивна реакція на йод (розчини набувають синьо-фіолетового забарвлення), оскільки фермент амілаза стає неактивним унаслідок кип'ятіння чи охолодження.
И в висновке написать ответы на вопросы 1.Як діє амілаза на крохмаль? 2.За яких умов працюють ферменти(умови вказані в дослідах)?​

Ответы

Автор ответа: denisstepanuk76
0

Ответ:

На уроцв ми дізналися про властивості ферментів, вивчили дію ферменту слини на крохмаль.

1. Амілаза - це фермент, який розщеплює крохмаль на молекули глюкози.

2 Ферменти працюють за певних умов, які вказані в дослідах. Основні умови, які можуть впливати на роботу ферментів, включають температуру, pH середовища та концентрацію ферментів. Для кожного ферменту можуть бути оптимальні параметри цих умов, при яких фермент найбільш ефективно працює. Наприклад, деякі ферменти переважно працюють при низьких температурах, таких як амілаза з холодової водорості, тоді як інші можуть працювати краще при високих температурах, так як, наприклад, термостабільні ферменти з бактерій гарячих джерел. Крім того, деякі ферменти можуть бути чутливими до зміни pH середовища та концентрації ферменту, тому належне контролювання цих умов є важливим для забезпечення ефективної роботи ферментів. Однак конкретні умови роботи ферментів можуть відрізнятися в залежності від типу та джерела ферменту.

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: dikohot25