В гомогенной системе установилось равновесие: 2SO2(г)+O2(г) ↔ 2SO3(г). Равновесная молярная концентрация SO3 равна 0,5 моль/дм3.Рассчитай равновесную молярную концентрацию оксида серы(II), если известно, что к моменту установления равновесия прореагировало 20% от начального химического количества оксида серы(II).
Ответы
Ответ:
0,4моль/дм
Объяснение:
Це завдання з використанням рівняння реакції та рівноважної константи
�
�
K
c
.
У рівнянні
2
SO2(g)
+
O2(g)
⇌
2
SO3(g)
2SO2(g)+O2(g)⇌2SO3(g),
�
�
K
c
визначається так:
�
�
=
[
SO3
]
2
[
SO2
]
2
⋅
[
O2
]
K
c
=
[SO2]
2
⋅[O2]
[SO3]
2
Відомо, що
�
�
K
c
відповідає равноважній молярній концентрації
�
�
3
SO3, яка становить 0,5 моль/дм³.
Оскільки ми знаємо
�
�
K
c
і одну з молярних концентрацій, ми можемо використати рівняння реакції, щоб знайти решту концентрацій та потім знайти молярну концентрацію
�
�
2
SO2 та
�
2
O2.
Рівняння реакції показує, що початкові концентрації
�
�
2
SO2 і
�
2
O2 були однаковими, оскільки вони реагували у співвідношенні 1:1.
Нехай
�
x - зміна у концентрації
�
�
2
SO2 та
�
2
O2 після реакції. Тоді концентрація
�
�
3
SO3 становить
0
,
5
моль/дм
3
0,5моль/дм
3
і
2
�
2x для
�
�
2
SO2 і
�
2
O2, відповідно.
Так як установилося, що реагувало лише 20% початкової кількості
�
�
2
SO2, то
�
x буде
0
,
2
0,2 від початкової концентрації
�
�
2
SO2.
Тепер, коли ми знаємо
�
x (як
0
,
2
0,2 від початкової концентрації
�
�
2
SO2), ми можемо обчислити
�
�
2
SO2 та
�
2
O2, а потім визначити равноважну молярну концентрацію
�
�
2
SO2.
Таким чином:
�
�
2
=
2
�
=
2
×
0
,
2
=
0
,
4
моль/дм
3
SO2=2x=2×0,2=0,4моль/дм
3
�
2
=
�
=
0
,
2
моль/дм
3
O2=x=0,2моль/дм
3
Равноважна молярна концентрація
�
�
2
SO2 становить
0
,
4
моль/дм
3
0,4моль/дм
3
.