Предмет: Химия,
автор: ayagoztabys7
100 БАЛЛ ДАМ КОМЕКТЕСЫНДЕРШЫ!ПЛИИЗЗТапсырма: Реакция нәтижесінде 3,5 моль алюминий (III) оксиді түзiледi. Оттекпен әрекеттескен алюминийдің массасы мен зат мөлшерін есептеңдер ?
Ответы
Автор ответа:
2
Объяснение:
Алюминий (III) оксид (Al2O3) - бұл үш моль алюминий құрамында болатын компаунд.
Мұнда алюминийдің массасын табу үш моль алюминий (Al) массасының мөлшерімен (әлем массасы 27 г/моль) көбейту арқылы анықтаймыз:
3 моль Al = 3 моль * 27 г/моль = 81 г
Ал өзінің мөлшерін табу үш мольдің Al мөлшерімен (27 г/моль) көбейтілуі арқылы:
3 моль * 27 г/моль = 81 г
Сондықтан, 3,5 моль алюминий (III) оксид үшін алюминий массасы 81 г, ал өзінің массасы 83,25 г (әлем массасынан қанша моль алуы керек деп анықталады).
Похожие вопросы
Предмет: География,
автор: milana2017374647
Предмет: Обществознание,
автор: adelinabopyraeva
Предмет: Қазақ тiлi,
автор: aliabugumbaj
Предмет: Биология,
автор: artemlistzakhaoz1qrz
Предмет: Алгебра,
автор: trasunnika