Зіставивши тектонічну та фізичну карти визначте, як різні тектонічні структури виражені у сучасному рельєфі України.
Ответы
Ответ:
Карпати та Кримські гори:
Ці гірські масиви визначаються на фізичній карті як високі гірські хребти із складним рельєфом. Тектонічно це пов'язано з сходженням Альпійсько-Гімалаїдського складчастого поясу.
Полеська низовина:
На фізичній карті вона представлена як рівнинна область. Тектонічно це пов'язано з відкладенням і підняттям в період поздовжніх розломів.
Східно-Європейська рівнина:
Ця рівнина відображається на фізичній карті як плоска область. Тектонічно це пов'язано з осадженням матеріалів на платформі під час геологічної історії.
Таким чином, рельєф України свідчить про різноманітні тектонічні процеси, які визначають формування його фізичної структури.
Объяснение:
(Будь ласка, оцініть мою відповідь як найкращу)
Відповідь:
Рельєф України досить різноманітний. На рівнинній території України, що є частиною великої Східноєвропейської рівнини, чергуються низовини і височини. На її заході підносяться гірські пасма Українських Карпат, на крайньому півдні височать пасма Кримських гір.
Поверхня території України формувалася протягом багатьох геологічних епох. На її розвиток вплинули новітні (сучасні) тектонічні рухи, давні зледеніння і відкладання лесів (жовтувата пориста порода, що утворилась в льодовиковий період), коливання рівня моря, ерозійна робота річок і вітру, господарська діяльність людини.
70 % сучасної поверхні України займають низовини, 25 % – це височини і тільки 5 % – гори.
Низовини, височини і гори неоднакові за висотою і формами рельєфу.
Піднятість рівнинної частини території України над рівнем моря становить у середньому 175 м. На Азово-Чорноморському узбережжі абсолютні висоти коливаються в межах 10-15 м, на височинах – 300-400 м. Гірські хребти досягають 1700-2000 м, і найвищою точкою всієї України є гора Говерла (2061 м) в Українських Карпатах.
Тектонічна і геологічна будова. Низовини, височини і гори України приурочені до різних тектонічних структур, що впливали на розвиток сучасного рельєфу, поверхню окремих частин території.