Предмет: Химия,
автор: metraworld
Химия задача даю 100 балов!!!
Приложения:

Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(CxHy) = 7,2 г
m(CО₂) = 22 г
m(H₂О) = 10,8 мл = 10,8 г
D(H₂) = 36
Знайти: CxHy-?
Знайдемо молекулярну масу речовини:
Mr(CxHy) = D(H₂) * M(H₂) = 36 * 2 = 72 г/моль
Складемо РХР:
CxHy + O₂ = СO₂ + H₂O
1 моль х моль у/2 моль
Визначимо кількість речовин
n(CxHy) = m(CxHy)/Mr(CxHy) = 7,2/72 = 0,1 моль
n(СО₂) = m(СО₂)/M(СО₂) = 22/44 = 0,5 моль
n(С) = n(СО₂)/n(CxHy) = 0,5 * 1/0,1 = 5 моль
n(H₂O) = m(H₂O)/М(H₂O) = 10,8/18 = 0,6 моль
n(H) = n(H₂O)/n(CxHy) = 0,6 * 2/0,1 = 12 моль
n(С) : n(H) = 5 : 12
Формула вуглеводню : C₅H₁₂ - пентан
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: saniataseva7
Предмет: Химия,
автор: kishiberohan007
Предмет: Математика,
автор: sultansabina777
Предмет: Алгебра,
автор: Аноним