Предмет: Право, автор: matviyegorov

Помогите пж решить задачу с права!!!

Приложения:

Ответы

Автор ответа: disescos
1

Відповідь: Кодекс законів про працю (КЗпП) дозволяє працювати з 16 років. Водночас існує декілька винятків.

З 15 років можна працювати, якщо на це дав згоду один із батьків або особа, яка їх замінює. Крім того, допускається оформлення 14-річних учнів загальноосвітніх шкіл, професійно-технічних і середніх спеціальних навчальних закладів для виконання легкої роботи, що не шкодить здоров’ю і не заважає навчанню. Але виключно у вільний від навчання час, наприклад на канікулах, з дозволу одного з батьків або особи, яка їх замінює.

Прийняття на роботу: пунктом 5 ч. 1 ст. 24 КЗпП України встановлено, що з неповнолітніми працівниками трудові договори обов’язково укладаються в письмовій формі. Згідно зі ст. 191 КЗпП України обов’язковою умовою прийняття на роботу неповнолітніх є те, що вони повинні прийматися на роботу лише після попереднього медичного огляду. З 14 чи з 15 років – за згодою батьків, до 14 взагалі не можна.

Підлітки не можуть працювати у небезпечних і шкідливих умовах, під землею, на теплових і атомних електростанціях, на нафто- і газовидобувних підприємствах та інших роботах із Переліку важких робіт і робіт зі шкідливими і небезпечними умовами праці. Їх не можна залучати до нічних (з 22:00 до 6:00), понаднормових робіт і робіт у вихідні дні.

Як оформляється прийом?

КРОК І.

Збір і подача неповнолітнім документів, необхідних при прийомі на роботу.

КРОК ІІ.

Представник роботодавця інформує про умови праці на підприємстві та графік роботи, необхідність попереднього медичного огляду і в подальшому, до досягнення 21 року, щороку підлягають обов'язковому медичному оглядові (ст. 191 КзпП України, ст. 11 Закону України "Про охорону праці").

КРОК ІІІ. Після проходження медогляду відбувається укладення трудового договору. Він має свої особливості:

обов'язкова письмова форма трудового договору (п.5 ст. 24 КЗпП України);

не існує типової форми трудового договору з неповнолітнім, тому роботодавець може на основі інших типових форм розробити свою.

КРОК IV. На підприємстві (установі, організації) видається наказ (розпорядження) про прийняття на роботу працівника.

КРОК V. Повідомлення територіального органу Державної податкової служби.

Повідомлення подається за місцем обліку роботодавця як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування

КРОК VІ. Працівником роботодавця, який відповідає за ведення кадрового обліку:

оформляється особова справа,

заповнюється особова картка форми № П-2,

здійснюються записи до трудової книжки,чи підписується трудовий договір,

проводяться вступні інструктажі, ознайомлення з посадовими обов'язками та інформування про локальні нормативні акти (наприклад, колективний договір, правила внутрішнього трудового розпорядку тощо).

КРОК VІІ. Фактичний допуск до роботи.

Похожие вопросы
Предмет: История, автор: arteeeemmmm25