Допоможіть Право 9 клас даю 30 балів
Ответы
Відповідь:
Відповідь: Джерело відвернення небезпеки:
Необхідна оборона: Від суспільно небезпечного посягання.
Крайня необхідність: Від небезпеки, що безпосередньо загрожує особі чи охоронюваним законом правам.
Кому може бути завдано шкоду:
Необхідна оборона: Особі, яка посягає або суспільним інтересам.
Крайня необхідність: Правоохоронюваним інтересам або інтересам держави.
Можливий розмір завданої шкоди:
Необхідна оборона: Шкода повинна бути необхідною і достатньою для відвернення посягання.
Крайня необхідність: Шкода припустима, якщо не можна усунути небезпеку іншими засобами.
У якому випадку є право на застосування:
Необхідна оборона: За умови негайного відвернення чи припинення посягання.
Крайня необхідність: Якщо іншими засобами небезпеку усунути не можливо.
Від яких видів відповідальності звільняє:
Необхідна оборона: Звільняє від кримінальної відповідальності за відвернення посягання.
Крайня необхідність: Звільняє від кримінальної відповідальності за усунення небезпеки, якщо дії відповідають критеріям.
Пояснення: Кримінальний Кодекс України:
Стаття 36. Необхідна оборона
1. Необхідною обороною визнаються дії, вчинені з метою захисту охоронюваних законом прав та інтересів особи, яка захищається, або іншої особи, а також суспільних інтересів та інтересів держави від суспільно небезпечного посягання шляхом заподіяння тому, хто посягає, шкоди, необхідної і достатньої в даній обстановці для негайного відвернення чи припинення посягання, якщо при цьому не було допущено перевищення меж необхідної оборони.
2. Кожна особа має право на необхідну оборону незалежно від можливості уникнути суспільно небезпечного посягання або звернутися за допомогою до інших осіб чи органів влади.
3. Перевищенням меж необхідної оборони визнається умисне заподіяння тому, хто посягає, тяжкої шкоди, яка явно не відповідає небезпечності посягання або обстановці захисту. Перевищення меж необхідної оборони тягне кримінальну відповідальність лише у випадках, спеціально передбачених у статтях 118 та 124 цього Кодексу.
4. Особа не підлягає кримінальній відповідальності, якщо через сильне душевне хвилювання, викликане суспільно небезпечним посяганням, вона не могла оцінити відповідність заподіяної нею шкоди небезпечності посягання чи обстановці захисту.
5. Не є перевищенням меж необхідної оборони і не має наслідком кримінальну відповідальність застосування зброї або будь-яких інших засобів чи предметів для захисту від нападу озброєної особи або нападу групи осіб, а також для відвернення протиправного насильницького вторгнення у житло чи інше приміщення, незалежно від тяжкості шкоди, яку заподіяно тому, хто посягає.
Стаття 39. Крайня необхідність
1. Не є кримінальним правопорушенням заподіяння шкоди правоохоронюваним інтересам у стані крайньої необхідності, тобто для усунення небезпеки, що безпосередньо загрожує особі чи охоронюваним законом правам цієї людини або інших осіб, а також суспільним інтересам чи інтересам держави, якщо цю небезпеку в даній обстановці не можна було усунути іншими засобами і якщо при цьому не було допущено перевищення меж крайньої необхідності.
2. Перевищенням меж крайньої необхідності є умисне заподіяння шкоди правоохоронюваним інтересам, якщо така шкода є більш значною, ніж відвернена шкода.
3. Особа не підлягає кримінальній відповідальності за перевищення меж крайньої необхідності, якщо внаслідок сильного душевного хвилювання, викликаного небезпекою, що загрожувала, вона не могла оцінити відповідність заподіяної шкоди цій небезпеці.