Предмет: Химия, автор: DDDdhhdhd

50 балов даю, срочно!!
Унаслідок спалювання вуглеводню масою 3,5 г утворились карбон (ІV) оксиду 5,6 л (н.у.) та вода масою 0,9 г. Виведіть формулу вуглеводню і назвіть його, якщо відносна густина його за воднем становить 35

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
2

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(CxHy) = 3,5 г

V(CО₂) = 5,6 л

m(H₂О) = 0,9 г

D(H₂) = 35

Знайти: CxHy-?

Знайдемо молекулярну масу речовини:

Mr(CxHy) = D(H₂) * M(H₂) = 35 * 2 = 7г/моль

Складемо РХР:

CxHy  +  O₂   =    СO₂    +         H₂O

1 моль                х моль           у/2 моль

Визначимо кількість речовин

n(CxHy) = m(CxHy)/Mr(CxHy) = 3,5/70 = 0,05 моль

n(СО₂) = V(СО₂)/Vm = 5,6/22,4 = 0,25 моль

n(С) = n(СО₂)/n(CxHy) =  0,25 * 1/0,05 = 5 моль

n(H₂O) = m(H₂O)/М(H₂O) = 0,9/18 = 0,05 моль

n(H) = n(H₂O)/n(CxHy) = 0,05 * 2/0,05 = 2 моль

n(С) : n(H) = 5 : 2

Формула : C5H2

В умові не вірно вказана маса води, перевірте, бо такої сполуки немає.

Похожие вопросы
Предмет: Литература, автор: gertiktop
Предмет: Английский язык, автор: pipidaster9