1. Прочитати повість І,Франка "Захар Беркут" С.118-152; прослухати аудіокнигу; переглянути фільм 2. Виписати заповіт Захара Беркута 3. Письмово охарактеризувати захара Беркута та Тугара Вовка, вказавши риси характер і підтвердивши думку прикладами із твору ( сміливий, тому що...; зрадник, тому що ...) СРОЧНО ДАЮ 60 БАЛОВ
Ответы
Ответ:
Заповіт Захара Беркута 3: "Будьте вольні! Не дайте своєї волі, як мого тіла, замуровати в Тухольськім замку. Щоб добрі народи нашої землі мали здобути можливо довгий час, щоби життя у неволі було забуте, а нове було зароджене. Не забудьте мене, поки не стану годі вам знову допомогти".
Захар Беркут - головний герой однойменної повісті Івана Франка. Рівень мужності Захара можна оцінити як дуже високий. Він показує себе як сильний боєць, готовий захистити своїх братів-гуцулів від ворогів, не зважаючи ні на що. Водночас він є людиною з глибокими етичними та моральними переконаннями, на чолі з традиційними уявленнями про життя та буття людини в мирі. Захар є обдарованою людиною, він має багато навичок і знань з різних сфер, які він успішно використовує у житті: ковальство, мисливство, вухотворство та інше. У романі Захар Беркут - символ вірності, честі, мужності та сили духу.
Тугар Вовк - головний антагоніст повісті Івана Франка Захар Беркут. Він символізує зраду та некрасиві риси людської душі, такі як жадібність, самолюбство та безжальність. Сам Вовк відзначається своєю жорстокістю, безжальністю, наглістю та недбалості відносно інших людей. Так, він наказав побити зажерливого гончаря, лукавого Дикуна, віджати в його пляшку меду, якого той дорого продає, замість того, щоб дати дрібні горіхи вкладеним у нього робітникам. Також, він зламав слово, яке дав зрадникові Беркутові, і негайно змінив свої рішення після того, як Беркут полонив його на короткий час - це, в свою чергу, є одним з центральних моментів конфлікту в повісті. Таким чином, Тугар Вовк - символ безжальної самого підлості та зради.