3. За допомогою додаткових джерел інформації складіть у робочому зошиті або нотатнику порівняльну таблицю суспільно-політичного та господарського життя в античних полісах Північного Причорномор'я на землях сучасної України.
Господарство
Суспільне ЖИТТЯ
Культура
Ответы
Ответ:
таблица в фото =============>
Додаткова інформація
Господарство
Основою економіки античних міст-полісів Північного Причорномор'я було землеробство. Вирощували зернові культури, виноград, оливки. Також займалися скотарством і рибальством.
Торгівля була важливим джерелом доходу для міст-полісів. Вони вели жваву торгівлю з Грецією, Римом, країнами Близького Сходу.
Суспільне життя
В античних містах-полісах Північного Причорномор'я панував рабовласницький лад. Раби становили значну частину населення. Вільні громадяни поділялися на 3 класи: аристократія, демос, метеки.
Аристократія складалася з найбагатших і впливових громадян. Демос - це основна маса населення, вільні громадяни, які займалися землеробством, ремеслом, торгівлею. Метеки - це іноземці, які проживали в місті-полісі, але не мали громадянства.
Культура
Культура античних міст-полісів Північного Причорномор'я була тісно пов'язана з грецькою культурою. У містах-полісах були розвинені архітектура, скульптура, живопис, література, філософія.
Архітектура: храми, театри, амфітеатри, базиліки, фортеці.
Скульптура: статуї богів, героїв, громадян.
Живопис: фрески, мозаїки.
Література: трагедії, комедії, поеми, філософські праці.
Філософія: софісти, стоїки, епікурейці.
Висновок
Античні міста-поліси Північного Причорномор'я були важливими центрами торгівлі, культури та мистецтва. Вони зробили значний внесок у розвиток українського народу.
Объяснение: