Предмет: История, автор: nybikmisha

Порівняйте політику Російської та Австрійської імперій у Наддніпрянській Україні та західноукраїнських землях.

Ответы

Автор ответа: k3461351
1

Ответ:

Політика Російської та Австрійської імперій в Наддніпрянській Україні та західноукраїнських землях відрізнялася за багатьма параметрами.

1. Адміністративний лад:

- Російська імперія: Росія володіла Наддніпрянською Україною та провела політику централізації, утворивши Катеринославську губернію (сучасна Дніпропетровська область), а також Єкатеринославську губернію (сучасна Кіровоградська область). Існував заборонний "поліцейський режим" у спробах української культурної ідентичності.

- Австрійська імперія: В західних українських землях існувало більше автономії під час Галицької держави та пізніше під галицькою австрійською адміністрацією. Тут дозволялись більші свободи для української культури та мови.

2. Етнічний склад:

- Російська імперія: Політика русифікації сприяла розширенню російського населення на цих територіях.

- Австрійська імперія: Західні українські землі мали більшу українську етнічну популяцію і підтримували українську ідентичність.

3. Релігійна політика:

- Російська імперія: Сприяла православ'ю та контролювала церкву.

- Австрійська імперія: Була більш ліберальною в релігійних питаннях і допускала більшу релігійну свободу.

Ці різниці в політиці вплинули на розвиток культури, мови та ідентичності українського населення на цих територіях.

Автор ответа: nastjuhsamishad
0

Политика Російської та Австрійської імперій в Наддніпрянській Україні і західноукраїнських землях (Галичині) в різні періоди історії відрізнялася.

Російська імперія:

1. Надніпрянська Україна: Після приєднання Лівобережної та Правобережної України до Російської імперії в 18 столітті, було введено політику русифікації і утисків української культури та мови. Українські інституції та культурні прояви були обмежені, і сприялося русифікації.

2. Західноукраїнські землі: Ця територія була частиною Галицької Австрії, існувала певна автономія для галицьких українців, і українська культура та освіта розвивалися відносно вільно.

Австрійська імперія:

1. Надніпрянська Україна: Австрійська імперія не мала прямого впливу на цю територію, оскільки вона була в руках Російської імперії.

2. Західноукраїнські землі: У Галичині (західноукраїнських землях), австрійці були більш толерантними щодо національних меншин. Українська культура, освіта та мова здобували певну підтримку та розвиток.

Важливо відзначити, що обидві імперії мали свої власні інтереси і стратегії, і політика в різних регіонах може відрізнятися. Наприклад, політика Російської імперії у Надніпрянській Україні мала більшу спрямованість на асиміляцію, в той час як Австрійська імперія, у Галичині, більше наголошувала на підтримці культурної різноманітності.

Похожие вопросы
Предмет: Биология, автор: ryabichevamariya15
Предмет: Математика, автор: aigerimbekkalikyzy