ЗАДАЧА НА ФОТКЕ , ЦЕНОЙ ДИЗНИ ПРОШУ

Ответы
Ответ:
газоподібна речовина становить приблизно 58,5% маси розчину.
Объяснение:
Давайте подивимося на хімічні реакції, які тут відбуваються:
1. Газоподібна речовина малекулярної будови розчиняється у воді і забарвлює лакмус червоним. Це може бути окиснювачем.
2. Додавши плюмбум (II) нітрат, ви викликали реакцію, під час якої утворився чорний осад. Це означає, що плюмбум (II) нітрат був редуктором, а газоподібна речовина окисником у цій реакції.
Плюмбум (II) нітрат (Pb(NO3)2) в реакції повністю вступив у реакцію, що означає, що кількість молей плюмбуму дорівнює кількість молей газоподібної речовини. Можна використовувати маси цих речовин для визначення їх масового співвідношення.
Маса плюмбуму (Pb) у плюмбум (II) нітраті - 66,2 г.
Маса молекули Pb(NO3)2 = маса Pb + 2 * маса N + 6 * маса O
Маса молекули Pb(NO3)2 = 207,2 г/моль + 2 * 14,0 г/моль + 6 * 16,0 г/моль = 331,2 г/моль
Зараз ви можете знайти кількість молей плюмбуму:
Кількість молей Pb = маса Pb / маса молекули Pb(NO3)2
Кількість молей Pb = 66,2 г / 331,2 г/моль = 0,2 моль
Оскільки кількість молей газоподібної речовини дорівнює кількості молей плюмбуму, то:
Кількість молей газоподібної речовини = 0,2 моль
Тепер вам потрібно визначити масу газоподібної речовини. Для цього ви можете використовувати масу, яку ви зазначили на початку, тобто 93,2 г.
Масова частка газоподібної речовини в розчині виражається як:
Масова частка (%) = (маса газоподібної речовини / маса розчину) * 100%
Масова частка (%) = (93,2 г / (93,2 г + 66,2 г)) * 100%
Масова частка (%) = (93,2 г / 159,4 г) * 100%
Масова частка ≈ 58,5%
Таким чином, газоподібна речовина становить приблизно 58,5% маси розчину.
Дано:
m(H2O) = 93,2 г
m(Pb(NO3)2) = 66,2 г
Знайти:
Газоподібна речовина - ?
ω(речовини) - ?
Розв'язання:
1) Чорний осад - тільки PbS, тоді газоподібна речовина - H2S;
2) H2S + Pb(NO3)2 → 2HNO3 + PbS↓;
3) n(Pb(NO3)2) = m / M = 66,2 / 331 = 0,2 моль;
4) n(H2S) = n(Pb(NO3)2) = 0,2 моль;
5) m(H2S) = n * M = 0,2 * 34 = 6,8 г;
6) m р-ну(H2S) = m(H2S) + m(H2O) = 6,8 + 93,2 = 100 г;
7) ω(H2S) = m * 100% / m р-ну = 6,8 * 100% / 100 = 6,8%.
Відповідь: Невідома речовина - H2S; масова частка - 6,8%.