Предмет: Информатика, автор: komendantovadiana72

Проаналізуйте, які можливості надає використання ІоТ. Які
загрози при цьому можуть виникати.
БУДЬ ЛАСКА, ДУЖЕ ПОТРІБНО!!!ДАЮ 100 БАЛІВ

Ответы

Автор ответа: pililiska
0

Сучасний IoT (Internet of Things) або «інтернет речей» - це мільярди пристроїв, які не тільки відкривають людству приголомшливі можливості, але і служать джерелом нових, маловивчених погроз.

Згідно з визначенням аналітиків International Data Corporation, інтернет речей - це мережа, що складається з мереж з унікально ідентифікованими точками, які спілкуються між собою в обох напрямках по IP-протоколам без людського втручання.

Визначення досить загальне, але воно здається найбільш несуперечливим. Спроби якось конкретизувати формулювання зазвичай призводять до того, що багато сегментів інтернету речей просто випадають з визначення IoT.

Консалтинговий підрозділ Cisco - однієї з компаній, що створювала сучасний інтернет - вважає, що інтернет речей з'явився в 2008-2009 роках, коли кількість підключених пристроїв перевищила кількість людей, що живуть на Землі.

Зараз же тільки кількість IoT-пристроїв і IoT-датчиків (без урахування комп'ютерів, смартфонів і інших призначених для користувача терміналів) перевищує 8,4 млрд, а до 2020 року їх кількість перевищить 20 млрд.

Економіка речей

Всі ці цифри потрібні, щоб точніше усвідомити масштаб можливостей і проблем, які породжує IoT. Почнемо з можливостей, точніше з грошей.

Де ж заробляють на IoT? На поточний момент є кілька основних напрямків для монетизації інтернету речей, в тому числі дистанційна діагностика пристроїв, виявлення передумов виникнення позаштатних і аварійних ситуацій, контроль і автоматизація бізнес-процесів та ін.

Інтернет речей активно впроваджується в систему «розумних» будинків і навіть міст, сферу торгівлі, фінансів, промисловості, медицини та телемедицини та багатьох інших.

Одним з ключових переваг інтернету речей є виведення автоматизації різних процесів на новий рівень.

Це ті області, де вже зараз відбувається активне впровадження IoT. Обсяг ринку інтернету речей до 2021 року може скласти $ 1,1 трлн. І це тільки вартість IoT - без підрахунку тих доходів, які генерують впровадження відповідних технологій.

Безпека понад усе

Але це ще не все - чисто грошовими вигодами інтернет речей не обмежений.

IoT просто ідеально поєднується з головним фетишем XXI століття - безпекою. Зрозуміло, вона завжди мала значення, але в зв'язку з ростом тривалості життя в індустріально розвинених країнах, зросла і цінність окремо взятого життя. Фізична безпека стала суспільно-політичним трендом.

Під безпекою в даному розглядається високий рівень медицини, захист людини від технологічних і екологічних катастроф та інцидентів, низький рівень злочинності, захист від терористичних загроз.

Що стосується медицини, то «розумні» пульсометри, помпи для хворих на діабет, кардіостимулятори та інше - це навіть не завтрашній, а вже сьогоднішній день сучасної медицини.

Крім цього інтернет речей перетворився на потужний інструмент правоохоронних органів і спецслужб, що стоять на сторожі цієї самої безпеки.

В першу чергу, це звичайно, CCTV (камери відеоспостереження) і біометрія. Сучасні засоби зв'язку і зберігання інформації дозволяють записувати відеозображення, передавати його в хмарні сховища і дата-центри і тримати там досить довгий час.

CCTV існують вже давно, але якщо раніше поліція приїжджала на місце злочину, вилучала носії і годинами переглядала відеозаписи, то з настанням ери IoT все працює по-іншому. Системи комп'ютерного зору і розпізнавання образів з елементами штучного інтелекту перевіряють зображення відразу декількох сотень тисяч камер, відмотуючи час назад і пізнаючи злочинця на все нових і нових камерах спостереження.

Влітку 2017 року нова інтелектуальна система розпізнавання образів допомогла заарештувати на фестивалі в китайському Циндао 25 розшукуваних злочинців, один з яких переховувався від поліції 10 років.

Як запевняють творці цієї системи, точність розпізнавання осіб становить 98,1%.

Зараз тестується система, яка розпізнає не тільки злочинців, але і зниклих дітей, повідомляючи сигнал тривоги поліцейським, що знаходяться поблизу .

Що стосується біометрії, то це вже не майбутнє, а реальність. Біометричні сканери і камери стоять на багатьох пунктах прикордонного контролю, в банках і особливо охоронюваних об'єктах. Переказ грошей по знімку, зробленому смартфоном, вже впровадили в одному з великих російських банків, а в Москві з'явився банкомат, в якому для здійснення операцій з рахунком потрібно тільки зробити фотографію.


komendantovadiana72: а які загрози можуть виникнуть? ви писали чи ні? бо я не може знайти щось.0
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: katy353535
Предмет: История, автор: newakkqaa