ДАЮ 30 БАЛОВ!!!!!!!!!
Ответы
Ответ:
1. Мембрана є напівпроникним бар'єром, що вибірково пропускає молекули всередину клітини та з неї назовні.
2. Гнучка або пружна, закріплена на замкненому контурі перетинка, що відокремлює дві порожнини; Біологічна мембрана (у анатомії, мікробіології і клітинній біології) — тонкий шар, що відокремлює різні клітинні структури або органи.
3. Будова мембрани 1 – шар ліпідів 2 – окремі молекули ліпідів 3 - білки Ліпіди знаходяться у постійному русі.
4. Основні функції клітинної мембрани: транспорт речовин у клітину та за її межі, захист від хвороботворних організмів і вірусів, забезпечення зв’язків із сусідніми клітинами.
5. Мембрана має властивість вибіркового транспорту - вона визначає, чи можна пропустити речовину в клітину чи ні. Залежно від природи речовини, з якою контактує клітина, воно потрапляє всередину (через мембрану), або залишається зовні.
6. Фосфоліпіди можуть утворювати біомолекулярний шар. Беруть участь у транспорті холестерину, який забезпечує стабільність та жорсткість мембран.
7. Існує два основних механізми транспору через клітинні мембрани, а саме активний і пасивний транспорт. Принципова різниця між ними полягає у тому, що активний транспорт відбувається за рахунок енергії АТФ проти градієнта концентрації, тобто із зони меншої концентрації в зону більшої.
Типи пасивного транспорту: дифузія, полегшена дифузія, осмос.
Дифузія – тип транспорту, який відбувається через пори в мембрані, таким чином проходять кисень та вуглекислий газ.
Полегшена дифузія відрізняється від звичайної участю спеціальних мембранних білків, які можуть змінювати свою конформацію, полегшуючи проходження через них речовин.
Осмос – рух води через напівпроникну мембрану за градієнтом концентрації. Вода рухається через аквапорини – спеціальні канали.
Активний транспорт відбувається за рахунок насосів та екзо- і ендоцитозу. Наприклад, Na+/K+ насос, який після нервового імпульсу перекачує калій всередину клітини, а натрій поза неї проти градієнта концентрації. Різновидами ендоцитозу є фагоцитоз і піноцитоз. Фагоцитоз – це активне захоплення твердих решток, а піноцитоз – рідких.
Объяснение: